В Одесі розповіли про основні проблеми молоді регіону (відео)

2 липня 2024 року в Одесі презентували результати опитування молоді, проведеного в рамках роботи U-point Одещина (регіональне представництво проєкту U-Report, що реалізується ГО Центр «Вотум»).

Як повідомляє громадська організація Центр «Вотум», опитування складалося з 7 питань з варіантами відповідей, де учасникам було запропоновано обрати один або декілька варіантів.

Координатор молодіжних програм Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Данило Межерицький підкреслив, що метою дослідження було виявлення основних проблем та потреб молоді віком від 14 до 24 років, що проживає у місті Одесі та громадах Одеської області для подальшого використання результатів для планування роботи з молоддю.

Завдяки підтримці органів місцевого самоврядування та навчальних закладів до опитування вдалося долучити 1794 респондентів – це школярі, студенти, молоді батьки, працююча молодь, активісти молодіжного руху, вразлива молодь та інші категорії, – розповіла голова правління ГО Центр «Вотум» Інна Тимчик.

Основні результати опитування показали, що молодь Одеси найбільше хвилюють питання відсутності молодіжних просторів та інформації про можливості для молоді, працевлаштування, оснащення шкіл, ментального здоров’я та безпеки, – заявив директор Департаменту внутрішньої політики ОМР Олександр Жильцов.

Організатори відмічають, що 56.4% респондентів у віковій групі 14-24 роки вірять у перспективи свого майбутнього в Україні.

Хлопці більш оптимістично налаштовані щодо свого майбутнього в Україні, ніж дівчата – 57,1% чоловіків бачать перспективи майбутнього у своїх громадах, тоді як серед жінок цей показник складає 55,8%,наголосила Інна Тимчик.

48,4% дівчат, а це майже половина опитаних, виявляють вищий рівень невдоволення щодо впевненості у майбутньому та фізичної, фінансової та психологічної безпеки порівняно з 33% у хлопців.

37,5% дівчат також виявляють вищий рівень незадоволення у категорії самореалізації, розвитку своїх здібностей і можливостей порівняно з 25,3% у хлопців.

***

ТОП-3 проблем молоді Одещини:

  1. Відсутність молодіжних центрів/просторів для проведення вільного часу є найбільш актуальною проблемою для молоді – 40,8%
  • Особливо гостро проблема стоїть для дівчат – 44,9% (чоловіки 34,4%). Це підкреслює необхідність створення і розвитку таких просторів для забезпечення активного і безпечного проведення вільного часу.
  1. Проблеми безробіття, професійної орієнтації та низької оплати праці також є критичними для молоді – 39,4%

Переважно проблемою переймаються жінки – 44,6%, порівняно з 31,2% хлопців. Така тенденція підтверджує загальний рівень невпевненості у майбутньому серед дівчат і вказує на необхідність розробки програм працевлаштування та професійного розвитку з урахуванням гендерних особливостей.

  1. Освітні проблеми та недостатнє оснащення шкіл, а також можливості для неформального навчання є важливими для обох статей та займає третє місце – 31,8%

Також це питання більше хвилює дівчат – 34,8% ніж хлопців – 27,1%. Це свідчить про необхідність дослідження та розробки додаткових заходів для підвищення якості освіти та розширення можливостей для додаткового навчання.

***

Проблеми насильства, дискримінації та булінгу залишаються актуальними для 24,2% опитаних, а це кожен/-а 4 респондент, визначають це як пріоритетну проблему молоді своєї громади.

28,5% відзначаються жінками та 17,5% чоловіками. Такі показники говорять про необхідність кращого дослідження цієї проблеми для впровадження заходів для боротьби з насильством та дискримінацією в молодіжному середовищі.

Доступ до медичних послуг і питання ментального (психологічного) здоров’я хвилює тільки 20,8% опитаних.

Тема здоров’я більш важлива для дівчат – 25,2%. Тільки 13,9% хлопців визначили тему здоров’я важливою. Такі показники, на нашу думку, підкреслюють потребу у покращенні доступу до медичних та психологічних послуг для молоді, а також популяризації збереження ментального здоров’я та звернення до спеціалістів.

16,3% хлопців та 20,5% дівчатне знають куди звернутись у разі потреби (проблеми, необхідності отримати допомогу тощо).

  • Значна частина респондентів, п’ята частина опитаних дівчат, не знає, куди звертатися за допомогою, що свідчить про необхідність кращого інформування молоді про доступні можливості та ресурси у громадах.

Раніше на USIonline.com

Повернути «смак до життя»: волонтерки організували для жінок родин військовополонених гастротур Одещиною (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.