В Одесі розповіли, як працюватимуть школи та садочки у наступному навчальному році: всі подробиці «фото»

В Одесі розповіли, як працюватимуть школи та садочки у наступному навчальному році: всі подробиці

Для школярів обіцяють забезпечити таку форму навчання, яка їм зручніше — очну чи дистанційну. А от з вихованцями дитячих садочків все набагато складніше.

Про це розповіла директорка міського департаменту освіти та науки Олена Буйневич.

Про сховища і укриття

Школи готові забезпечити вибір батьків щодо форми навчання дітей, – запевняє Олена Буйневич.

Відповідно, у наступному році так само, як і у минулому, діятимуть обидві форми навчання — і очна, і дистанційна. Щоправда, за словами директорки департаменту, треба бути готовими до того, що очно вивчатимуться тільки основні предмети — мови, математика, фізика, хімія тощо, а, наприклад, мистецтво викладатимуть дистанційно для всіх. Все залежатиме від ситуації після початку навчального року.

Якщо у школі є укриття — то діти, які оберуть очне навчання, ходитимуть до неї. Якщо немає — їх об’єднають у класи і вони навчатимуться у сусідній школі. Буйневич розповіла, що за минулий навчальний рік кількість сховищ у школах зросла у 60 разів, і сьогодні очно працюють більше 100 з них. Крім того, департамент розраховує за літо, до 1 вересня облаштувати ще близько 60 укриттів, а до 1 листопада — ще 30. На ці потреби з бюджету міста вже виділили більше 150 млн грн, а на найближчій сесії міськради додадуть ще 70 млн.

Олена Буйневич закликала батьків долучатися до нагляду над тим, як ведеться облаштування укриттів. А от здавати гроші «на ремонт сховища» — це погана ідея.

Ні в якому разі не потрібно здавати гроші на укриття. Якщо хтось збирає — будь ласка, 725-35-93, ми завжди швидко реагуємо на ці питання, – говорить директорка департаменту.

На фото: Олена Буйневич

 

Чиновниця наголосила, що не кожен шкільний підвал можна переобладнати під укриття. Наприклад, під школами №№22 і 17 у Пересипському районі близько до поверхні залягають ґрунтові води, тому заглибити підвал там не можна. Не вийде облаштувати укриття у школах, які стоять на катакомбах чи нестійких ґрунтах. Для таких шкіл розглядають можливість встановлення модульних укриттів, у трьох закладах планують провести такий експеримент.

Про дистанційку

Діти, які перебувають за кордоном, або просто бажають вчитися онлайн, – також отримають таку можливість. Чутки про те, що дистанційку скасують, Буйневич називає брехливими.

Одразу хочу заспокоїти батьків — ця інформація не відповідає дійсності, і без вашої заяви виключити дитину зі школи неможливо, – каже вона.

Втім, певні зміни очікують тих, хто вчиться за індивідуальною програмою. Йдеться про дітей, які опинилися у країнах, закони яких вимагають, аби вони ходили до місцевої школи. Такі діти хочуть поєднувати навчання в Україні з відвіданням іноземної школи. І їх занадто багато — вчителів не вистачає. Тому, розповідає Буйневич, їх будуть об’єднувати у групи.

Є діти, які призупинили навчання в одеських школах, але їхні батьки написали заяви, щоби за ними залишилися їхні місця. Ці місця за ними залишатимуться і надалі, і такі діти зможуть у будь-який момент повернутися до своєї школи. Але доведеться пройти атестацію з тих предметів, які за кордоном не вивчаються — з української мови та історії України. Буйневич нагадує, що усі уроки є у вільному доступі на сайт департаменту, отже, діти мають змогу підготуватися до такої атестації.

Про другу зміну

Це неприємно, але неминуче. Навчатися у декілька змін одеські школи змушує питання безпеки.

В школі зазвичай тисяча, півтори, дві тисячі дітей. Укриття зазвичай розраховані на 300, 400, 500 дітей. Одночасно в школу може вийти тільки та кількість учнів, яка відповідає кількості місць в укритті, – пояснює Буйневич.

Чиновниця також відзначила, що Держпродспоживслужба не дозволяє навчати на другій зміні дітей з початкової школи та п’ятикласників. А сам департамент не рекомендує уроки після обіду учням 9-х і 11-х класів. Всі ж решта мають бути готовими вчитися у другу зміну.

Про садочки

Звичайний дитячий садочок, розповідає Олена Буйневич, розрахований приблизно на 300 дітей, відповідно, укриття у ньому менші, ніж у школі — усього на 50-60 дітей. На сьогоднішній день у міських садках зайняті 4,5 тис. місць, за літо планують відкрити ще близько 1,5-2 тис. Але бажаючих набагато більше — забезпечити місцями у садочках 10 тис. дітей фізично неможливо. Тому, пояснює Буйневич, хоча за законом приймати мають усіх, та реально перевагу матимуть ті батьки, хто зможе довести, що їм нема з ким залишити дитину.

Саме тому є непопулярне рішення приймати в садочки в першу чергу дітей, батьки яких працюють чи є військовослужбовцями, – говорить чиновниця.

Тому Буйневич радить всім батькам, які офіційно працевлаштовані, надавати довідки з місця роботи. Навіть якщо садочок, до якого ходила дитина, зачинений через відсутність укриття, тим, хто надасть довідки, забезпечать місце у іншому садку.

Раніше на USIonline.com

 

Безпека: на укриття у школах Одеської області витратять 547 мільйонів

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.