В Одесі розпочали дискусію щодо імперської спадщини в Україні (фото, аудіо) «фото»

В Одесі розпочали дискусію щодо імперської спадщини в Україні (фото, аудіо)

Загалом планується провести чотири бесіди у рамках циклу публічних дискусій «Імперія: пам'ятати не можна повернути».

Першу дискусію, що відбулася у бібліотеці імені Грушевського, відвідала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Про те, що таке, власне, імперії та колонії, які сліди залишило імперське минуле у нашому просторі і в наших наративах, спілкувалися історики Андрій Красножон і Олег Луговий.

На думку організаторів, агресія РФ проти України зробила нагальним питання деколонізації України, але вирішити його указом чи законом неможливо. Суспільство має спільно вибудовувати цю візію, впевнена кураторка та модераторка дискусії, докторка філософських наук Оксана Довгополова.

Публічні дискусії — це єдиний можливий шлях для того, щоби вирішити наші питання. Подекуди люди просто не чують аргументів один одного, просто не знають про їхнє існування. Коли вони дізнаються — тут вже виникає поле для розмови. Коли ми розмовляємо — ми не б’ємося, і це найголовніше, – розповідає вона.

Андрій Красножон та Оксана Довгополова

Відзначимо, що організаторами дискусії виступили Зелений театр і платформа культури пам’яті Минуле/Майбутнє/Мистецтво. Організатори планують провести ще три такі зустрічі: 26 серпня, 9 і 23 вересня.

Вхід — благодійний внесок, всі зібрані кошти будуть передані на підтримку ЗСУ.

Раніше на USIonline.com

«Одеса очима «понаєхавших»: в бібліотеці презентували книгу (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.