В Одесі презентували документальний фільм «Битва за Миколаїв» (відео)

Авторами документального проєкту виступила медіакоманда «Суспільне Миколаїв».

Одеська прем’єра відбулася у Медіацентрі Україна – Одеса, повідомляє Українська Служба Інформації.

Ідея зняти документальну стрічку з’явилася в авторів проєкту у грудні 2022 року. Перш за все вони хотіли показати, які саме часи довелось пережити прифронтовому Миколаєву, який закрив Одесу та, як попри все вистояло місто.

Миколаїв – це фортеця півдня України. За його долею спостерігала вся Україна, та багато людей не знають, якою ціною вистояло місто, що пережили містяни. І у фільмі ми хотіли показати, що відбувалося з самого початку вторгнення. Багато хто помилявся, коли вважав, що Миколаїв не встоїть, – зазначила Валентина Гурова, кореспондентка «Суспільне Миколаїв».

Валентина Гурова

У фільмі багато емоціональних кадрів з перших днів повномасштабного російського наступу, наслідки обстрілів росіян та особисті історії кожного учасника подій, які обороняли місто. Про битву за Миколаїв розповідають військовослужбовці ЗСУ та бійці територіальної оборони, а також волонтери.

Найскладніше під час роботи над фільмом, розповідає лінійна продюсерка «Суспільне Миколаїв» Вікторія Андрушків, було знайти перші кадри атаки росіян, а також домовитися зі спікерами, тому що більшість з них, продовжують боронити Україну.

Ніхто не сидів біля вікна з телефоном, тому що ніхто не знав, що росіяни нападуть. В сусідніх селах люди знімали відео перших атак, як рухалися колони з російськими танками, але потім видаляли їх з міркувань безпеки, – зазначала Андрушків.

Вікторія Андрушків

Головною метою спецпроєкту також було показати, що Миколаїв вистояв попри думки про те, що це проросійське місто.

Коли ми монтували відео, ми іноді ридали, іноді сміялися. Особливо у тій ситуації, про яку розповідав Віталій Данила, йде бій, все прострілюється, а він спокійно їсть морозиво. Емоцій було багато і цими емоціями хотілося б поділитися, – додала Лисюк.

Катерина Лисюк

Наразі автори стрічки замислилися над тим, щоб зробити другу частину фільму присвячену Миколаєву.

Сподіваємось на те, що буде продовження і ми зможемо показати більше і розповісти про тих людей, котрі продовжують захищати Україну і на сході і на півдні України. Тому далі більше, – зазначила Валентина Гурова.

Презентацію та сам фільм можна подивитися за посиланням.

Раніше на USIonline.com

Знятий в Одесі пригодницький фільм «Фортеця Хаджибей» тепер доступний для вільного перегляду в інтернеті

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.