В Одесі погасили лімітовані марки, присвячені захисту Миколаєва та острову Зміїному (фото, аудіо) «фото»

В Одесі погасили лімітовані марки, присвячені захисту Миколаєва та острову Зміїному (фото, аудіо)

Спецгасіння нових лімітованих марок, присвячених захисту Миколаєва та острову Зміїному, відбулося сьогодні у приміщенні одеського Головпоштамту на Садовій. Усі зібрані від продажу кошти волонтери надішлють на гуманітарну допомогу Миколаєву.

На заході побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталія Довбиш.

На марці «Святий Миколай захищає Миколаїв» зображено роботу художника Юрія Журавля, учасника міжнародної виставки карикатур «Російський військовий корабель іди…».

Існують марки «Укрпошти» та власні поштові знаки. Сьогодні відбулося гасіння власної лімітованої марки, присвяченої Миколаєву, який захищає мешканців України, Одеси та власне кажучи, мешканців свого міста. Це дуже характерний поштовий знак, він зроблений у вигляді мілітарі. Миколаїв надає Україні допомогу та несе із собою мир, дружбу всередині країни, – розповів директор Одеського відділення «Укрпошти» Сергій Дрозд.

Друга марка – «Нова історія Європи. Острів Зміїний – храм Ахілла», створена художником Володимиром Ленським. Поштовий знак, за словами авторів проекту, символізує людський подвиг та консолідацію мешканців Одеси, як нащадків Ахіла, сильного та мужнього воїна.

Нові марки випущені обмеженим тиражом. За словами організаторів, вони є дуже цінними для філателістів і викликають особливий інтерес у любителів історичних артефактів.

Цікаво, що лімітовані поштові знаки почали випускати за підтримки волонтерів, які об’єдналися в один проект «Одеса та Миколаїв разом!» після Міжнародної виставки карикатур “Російський військовий корабель, йди на ***”, деякі з робіт якої були взяті в основу сюжету марок. Організатори ідеї – Rotary клуби Одеси та Миколаєва, Одеська філармонія, Миколаївська та Одеська дирекції Укрпошти, Всесвітній клуб одеситів, Клуб карикатуристів Одеси та громадські організації двох міст.

Зібрані від продажу марок та тематичних конвертів кошти підуть на допомогу прифронтовим територіям Миколаєва. За словами організаторів заходу, в рамках проекту, після реалізації першого лімітованого поштового знака «Ассоль вже не та…» волонтерам вдалося зібрати потрібну суму для придбання електрокардіографів, дефібриляторів та інших необхідних медичних приладів та ліків для прифронтового госпіталю у Миколаєві, частину коштів від виручки було спрямовано транспортування гуманітарних грузов.

Конверти з тематичною маркою, розповіли організатори, вирушать Україною та всім світом, демонструючи готовність українського народу та його ЗСУ до перемоги над російськими окупантами. Волонтери сподіваються, що експонати цих виставок стануть основою створення масштабної експозиції для її подальшої демонстрації в європейських країнах.

Переговори на цю тему вже розпочалися. Отримано запрошення для організації виставки Міжнародного конкурсу «Російський військовий корабель, йди на ***» у Раді Європи у Страсбурзі, – повідомили у Rotary клубі.

Раніше на USIonline.com

І знову черги: як одесити «полюють» на нову воєнну марку з трактором (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.