В Одесі планують перейменувати ще десятки вулиць та провулків «фото»

В Одесі планують перейменувати ще десятки вулиць та провулків

Історико-топонімічна комісія рекомендує Одеській міській раді перейменувати майже всі вулиці, названі на честь радянських та російських постатей.

Про це повідомляє член комісії, історик-краєзнавець Олександр Бабіч.

24 жовтня в Одесі відбулося чергове засідання історико-топонімічної комісії, яка винесла на розгляд 96 назв вулиць та провулків – кандидатів на перейменування.

Не буду перераховувати всі наші рішення, але без «8 березня» ми будемо тепер якось жити. Також без Байкальської, Мінської, Орловської. Ми вирішили прибрати майже всіх російських та радянських письменників, які не мали відношення до Одеси (Блок, Шолохов, Гаршин, Грибоєдов, Чернишевський і т.п.). Будуть перейменовані майже всі вулиці, названі на честь радянських та російських постатей по типу: Ціолковський, Васнецов, Шишкін, Мічурін. Прибрали всіх народовольців-терористів: Кибальчич, Засулич, Фігнер. Підуть з міського простору Дмитро Донський, Невський, Нахімов, Кутузов, Лідерс, Дежньов, Єрмак. Позбавимося дуже великої кількості маршалів, генералів та просто легенд “ВОВ” – Космодемянської, Матросова, Гастелло, Доватора, – розповідає Бабіч.

При цьому комісія зробила виключення для тих генералів, які захищали та звільняли Одесу – Петров, Малиновський, Бочаров та ще декілька.

Остаточне рішення приймає сесія міської ради. Комісія продовжує працювати та приймати пропозиції істориків, активістів, містян.

Раніше на USIonline.com

Про перейменування деяких вулиць Одесі запитають у мешканців цих вулиць

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.