В Одесі перевіряють маршрутки для людей з інвалідністю: результати невтішні (відео) «фото»

В Одесі перевіряють маршрутки для людей з інвалідністю: результати невтішні (відео)

У міському департаменту транспорту стверджують, що на одеських маршрутах курсують 40 автобусів, пристосованих для маломобільних верств населення. Але громадськість, яка регулярно перевіряє стан справ, доводить, що у реальності все зовсім не так райдужно, як на папері.

У черговій перевірці взяла участь фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Більш детально про це дивіться на нашому каналі YouTube.

Сьогодні вже п’ята перевірка, і, на мій погляд, повинно вже було статися так, щоби перевізники зрозуміли, що треба щось робити, щоби перевізники зрозуміли, що треба щось робити, щоби справити якесь добре враження. Але ж нічого не відбувається, – дивується ініціатор перевірок, депутат Одеської міськради Олексій Асауленко.

На фото: депутат Одеської міськради Олексій Асауленко

 

Про «доступність» транспорту можна говорити лише в лапках, говорить учасник перевірки Віктор Дмітрієв. За його словами, в одній з маршруток, наприклад, пандус був, але скористатися ним виявилося неможливим.

Водій автобусу не зміг дістати пандус. Він заклинив там, чи що, незрозуміло. Тобто, людині треба простояти 30-40 хвилин, дочекатися автобусу з пандусом — і потім у нього не сісти, бо пандус не працює, – розповідає одесит.

На фото: одесит з інвалідністю Віктор Дмітрієв

 

Звісно, є й позитивні приклади. Наприклад, автобус для маломобільних груп населення на 232-у маршруті хай не новий, але більш-менш зручний. Але це, скоріше, виключення. На більшості маршрутів — майже у 90% випадків — задіяні «Богдани», які, за словами перевіряючих, зовсім не підходять.

Богдани» неможливо використовувати для людей з інвалідністю. Це не зручно, це не може бути, це не працює. На мою думку, необхідно, щоби кожен перевізник придбав мінімум один зручний сучасний автобус для людей з інвалідністю, – стверджує Асауленко.

Віктор Дмітрієв закликає маломобільних одеситів фіксувати наявні порушення й недоліки й повідомляти про них до департаменту транспорту.

Треба, щоби був рух. Чим більше ми будемо повідомляти — тим більше щось буде робитися для таких, як ми, – наголошує одесит.