В Одесі невідомі «виправили» надпис на меморіальній дошці футуриста Давида Бурлюка (фото) «фото»

В Одесі невідомі «виправили» надпис на меморіальній дошці футуриста Давида Бурлюка (фото)

В Одесі на Преображенській, 9 ще у 2016 році був встановлений барельєф видатного художника та поета Давида Бурлюка з надписом російською «В этом доме в 1910- 1911 годах жил художник и поэт, «отец русского футуризма» Давид Давидович Бурлюк». Але нещодавно невідомі «виправили» цей надпис та закреслили «отец русского», написав зверху маркером «Батько».

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Давид Бурлюк народився на Харківщині у 1882 році за часів російської імперії. Він походив з казацького роду.

З Одесою його пов’язує те, що він навчався в Одеському художньому училищі двічі – у 1900-1901 і в 1910-1911 роках вдруге, і жив у будинку на Преображенській.

У 1911-1914 роках Давид Бурлюк навчався разом з Володимиром Маяковським у Московському училищі живопису, ліплення і зодчества та брав участь у футуристичних збірах «Садок суддів», «Ляпас громадському смаку» та інших. У 1912 року в маніфесті «Ляпас громадському смаку» разом з Маяковським, Хлєбніковим і Кручених закликав «кинути Пушкіна, Достоєвського, Толстого і т.д. і т.п. з Пароплава Сучасності».

Революційні події 1917 року сприйняв захоплено, але прижитися в більшовицькій країні не зміг. Тому у 1920 році спочатку емігрував до Японії, а потім — до США, де жив до смерті.

У Нью-Йорку Бурлюк видавав журнал «Колір і рима». Багато мандрував. Його виставки відбувалися в багатьох містах Європи, Австралії й Америки.

У 1962 році пропонував привезти виставку своїх робіт до України, але не отримав згоди радянського уряду.

Раніше на USIonline.com

Чи залишать в Одесі тінь Пушкіна: мерії рекомендують прибрати пам’ятник, інсталяцію та реорганізувати музей

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.