
В Одесі на хакатоні студенти показали акустичну систему для пошуку дронів, бота-психолога і браслет-трекер за 270 гривень
На вихідних в Одесі завершився студентський хакатон Frash AIR, на якому представники 35 команд презентували різні технологічні рішення. Цього разу за призовий фонд у 60 тисяч гривень змагались учасники з Києва, Одеси, Вінниці, Харкова, Хмельницького, Ужгорода і навіть німецького Аугсбурга.
Про подію та представлені розробки Українській Службі Інформації розповіли учасники Хакатону.
Купувати у складчину
Серед розробок було чимало цікавих рішень. Наприклад, браслет-трекер собівартістю 270 гривень, який відстежує життєво важливі функції організму. Інша команда презентувала асистента-психолога у вигляді чат-бота, що імітує відповіді реального фахівця. Харків’яни представили інтерактивну карту культурної спадщини, а кияни — карту, але вже відкритих Wi-Fi мереж. Одесити запропонували варіант, який допоміг би заощаджувати студентам на продуктах: застосунок, де гуртове замовлення можна розділити на окремих покупців.
Команда Genova з Київської політехніки презентувала вебзастосунок, який підраховує викиди вуглецю в атмосферу через діяльність конкретної людини. «Почни із себе» — слоган студентів, спрямований на підвищення екологічної свідомості. 15-річний представник коледжу Одеського технологічного університету показав, як за допомогою ШІ (штучного інтелекту) можна створювати комп’ютерні ігри навіть без базових знань програмування.
Найбільший інтерес викликали розробки, актуальні у воєнний час. Одесити, які розуміють наслідки нальотів шахедів, представили прототип станції акустичної локації повітряних цілей з використанням ШІ.
Протези для ветеранів
Одразу два проєкти були присвячені протезуванню кінцівок. Обидві команди з Одеської політехніки виявилися призерами хакатону. Юлія Гончаренко з Iron Grip показала роботизовану руку, якою можна керувати за допомогою нахилів голови. А Максим Сливка презентував протез, розроблений для друга.
Коли наш знайомий потрапив під артобстріл, він втратив кінцівку правої руки. Ми почали збирати кошти, але стикнулися з проблемою: важко знайти якісний та недорогий протез, — розповідає розробник. Потім до мене звернувся реабілітолог, який лікував ветерана без обох кінцівок. У чоловіка почалася депресія, оскільки він повністю залежав від родини — не міг робити базових речей. Але після надання нашого прототипу ветеран розібрався і зараз може закривати 60% своїх потреб. Він відчув, що знову спроможний йти по життю.
За статистикою, що наводить капітан команди, державні програми покривають 5000 протезів на рік, але зараз майже 50 тисяч людей потребують такої допомоги. Тому хлопці прагнуть допомогти ветеранам протезами, які в 3-5 разів дешевше, ніж існуючі аналоги.
Знати більше про ШІ
Проєкти команд оцінювало журі, у складі якого були представники вишів, місцевого ІТ-кластеру та найбільших ІТ-компаній регіону.
Після виступу команд з’явилося відчуття, що ми бачимо майбутніх лідерів української технологічної галузі, — зазначає керівник напрямку розробки південного регіону EPAM Юрій Євстафієв. Приємно, що після невеликої паузи на ринку для талановитої молоді зараз знову відкриваються можливості побудувати кар’єру в ІТ. Торік до нашої компанії приєдналося понад 500 молодших спеціалістів, які є випускниками навчальних програм і тільки стартують в IT-індустрії. Вже у 2025 році плануємо підготувати та перевести на проєкти ще більше молодих талантів.
Водночас менеджер додає, що ринок диктує нові умови, тож до новачків поступово змінюються вимоги. Зокрема, сьогодні від початківців очікується не лише володіння інструментами основної спеціалізації, але й достатній рівень розуміння в суміжних галузях, вміння використовувати інструменти ШІ та знання про можливості хмарних середовищ.
Раніше на USIonline.com —
Невидимі герої фронту: лікарі, які рятують не лише життя, а й повертають віру в себе (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.