В Одесі двоє чоловіків вдерлися на станцію швидкої допомоги – фельдшера тричі вдарили ножем   «фото»

В Одесі двоє чоловіків вдерлися на станцію швидкої допомоги – фельдшера тричі вдарили ножем  

Подія сталася у селищі Котовського у суботу вночі, 28 жовтня. Двоє чоловіків зайшли на третю підстанцію Екстреної швидкої допомоги та почали нецензурно лаятися та зневажати співробітників установи. Після зауваження фельдшера, незнайомці накинулися на медика із кулаками, а один з них наніс медику ножові поранення.

Як повідомило джерело Української Служби Інформації, двоє чоловіків прийшли розбиратися, чому медики не їдуть на виклик.

На «103 прийшов виклик, за алгоритмом дій диспетчер направляє цей виклик на планшети бригади швидкої, але так сталося, що чи планшет завис або пропав інтернет, таке часто буває, коли пропадає зв’язок. Через 20 хвилин після затримки диспетчер подзвонив фельдшерам і сказав виїжджати на адресу. Та коли хлопці виходили до машини, їх зустріли невдоволені незнайомці, – повідомляє УСІ із посиланням на власні джерела.

Незнайомці були у стані алкогольного сп’яніння, зазначили свідки. Чоловіки почали нецензурно лаятися та після зауваження напали на фельдшера спочатку із кулаками, а потім з ножем. Один із бешкетників дістав ножа та тричі вдарив медика. Після цього обидва втекли.

Наразі фельдшер госпіталізований в Одеську обласну лікарню. Розслідуванням інциденту зайнялась поліція, бешкетників розшукують.

***

У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області вже прокоментували подію. Там нагадали, що в Україні досі не прийнятий законопроект про захист працівників екстреної медичної допомоги, який був зареєстрований у Верховній раді ще у 2021 році.

Документ має на меті удосконалення правового захисту працівників екстреної медичної допомоги під час виконання службових обов’язків. Адже це не перший випадок, коли на працівників екстренки нападають під час виконання службових обов’язків і завдають їм фізичної та моральної шкоди.

Зараз такі випадки розглядаються правоохоронцями як звичайні порушення. Водночас, аналогічні злочини, вчинені на адресу працівників поліції або представників влади, мають інше правове провадження – покарання в таких випадках для порушників є більш суворим, – зазначили медики.

Вони звернулися до законотворців зі зверненням якнайшвидше вплинути на проблему та створити міцний механізм захисту  екстреної медичної допомоги.

Просимо народних депутатів України та всіх, хто може вплинути на законотворчий процес, звернути увагу на проблему захисту працівників екстреної медичної допомоги. Щороку ми фіксуємо десятки нападів, погроз та інших злочинів на адресу наших колег. У результаті, медики не відчувають себе захищеними, а вкупі з важкою цілодобовою роботою та низьким рівнем оплати праці це знижує мотивацію працівників і призводить до кадрових проблем, – йдеться у повідомленні.

Раніше на USIonline.com

Рецидивіст киянин у Пересипському районі Одеси пограбував літню жінку

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.