В Одесі будуть розширювати охоронну зону ЮНЕСКО: є два варіанти «фото»

В Одесі будуть розширювати охоронну зону ЮНЕСКО: є два варіанти

За рекомендацією ЮНЕСКО порт має бути виключений з охоронної зони всесвітньої спадщини, про це УСІ вже повідомляла. Але цікавим є те, що основну охоронну зону в Одесі планують розширити, питання у тому, як саме.

Про це Українській Службі Інформації розповів в.о. директора департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради Іван Ліптуга.

Питання виключення порту з охоронної зони є рекомендацією ЮНЕСКО, що пояснюється тим, що порт – підприємство, яке працює, в нього є своя стратегія із розвитку інфраструктури, а зона ЮНЕСКО накладає повну заборону будь-яких дій по його реконструкції.

Щодо історичної частини центру Одеси з житловими будинками, то навпаки – зону ЮНЕСКО буде розширено.

Зараз вона проходить по лінії вул. Жуковського, а ЮНЕСКО нам рекомендує розширити до межі комплексної охоронної зони, яка закінчується на Пантелеймонівській, Привокзальній площі та Старопортофранківській, захоплює Приморську вулицю до межі із портом, – зазначив Іван Ліптуга.

Насправді існує два варіанти розширення. Перший – незначне, яке охоплюватиме точкові культурні об’єкти, наприклад, Кірха, Синагога, Грецька церква, частина території парка Шевченка, які наразі не увійшли до зони ЮНЕСКО.

Другий варіант – комплексна охоронна зона, за рекомендаціями ЮНЕСКО.

Але це досить велика частина Одеси і треба розуміти, що це велика відповідальність і не лише міста. Це відповідальність й власників квартир, й бізнесу, адже будь-які зміни будинку вимагатимуть процедури узгодження з ЮНЕСКО. Не можна буде знищити пам’ятку архітектури та створити на її місті новобуд. Лише реставрація, лише відновлення. Це, звісно, дорожче, але у цьому полягає основний сенс зони ЮНЕСКО – захистити, – підкреслив в.о. директора департаменту.

Також Іван Ліптуга розповів, що у мерії є прихильники як помірного, так і максимального розширення зони ЮНЕСКО. Точкове розширення підтримують ті, хто знайомий з реаліями управління житлово-комунальною власністю, вони прагматично дивляться на ці речі, адже це велика відповідальність – проводити роботи з ремонту та реставрації, бо стан будівель, нажаль, поганий.

Раніше на USIonline.com

Одеська мерія вирішила не відмовлятися від скандального логотипу

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.