В новий аграрний сезон Україна увійде із середніми довоєнними запасами зерна «фото»

В новий аграрний сезон Україна увійде із середніми довоєнними запасами зерна

Цього року ми не матимемо таких великих кінцевих запасів зернових та олійних культур, як торік.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

За його словами, минулого року на 1 липня ми мали близько 22 млн т запасів. Цього року їх буде 5 млн т.

Це наш середньостатистичний довоєнний показник, але ми маємо бути впевнені, що зможемо експортувати обсяги нового врожаю, збір якого розпочнеться за декілька тижнів, — зазначив Тарас Висоцький.

Завдяки пролонгованій угоді про вільну торгівлю ми маємо можливість розширити нашу торгівлю та підняти економіку. Однак проблема налагодження експорту для таких агрокультур як соняшник, пшениця, кукурудза та ріпак у деяких країнах ЄС може обмежити наш доступ до цього ринку. Це вплине не лише на український аграрний сектор, а й на економіку цих конкретних країн, які втрачають можливість торгувати з нами, — вважає Тарас Висоцький.

Саме тому Україна наполягає на необхідності забезпечення вільного руху нашої агропродукції країнами ЄС. Це створить рівні умови для всіх аграріїв.

Заступник міністра підкреслив, що український аграрний сектор є висококонкурентоспроможним з погляду собівартості виробництва, і доступ до ринку Європейського Союзу є важливим для зростання галузі.

Раніше на USIonline.com

Одеський Привоз: ціни на початку літа (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.