В найбідніші країни Африки планується відправити 60 суден з їжею «фото»

В найбідніші країни Африки планується відправити 60 суден з їжею

Відповідну ініціативу Україна запустила на 90-і роковини Голодомору, який у 1932—1933 роках влаштувала радянська влада проти українців.

Про це повідомило Міністерство інфраструктури України.

Сьогодні, 26 листопада, президент України Володимир Зеленський презентував гуманітарну продовольчу програму Grain from Ukraine. Вона покликана запобігти голоду в найбідніших країнах Африки та Азії, а також підтримати вітчизняних аграріїв.

Голова держави заявив, що в день старту до ініціативи приєдналися 20 країн світу. Усі вони виділятимуть кошти на те, щоб відправити їжу до найбідніших країн. Загалом на першому саміті зібрали майже $150 мільйонів.

В рамках програми вже вийшло судно Nord Vind, на борту якого 27 тисяч тонн продовольчої пшениці для Ефіопії. Сьогодні в порту «Чорноморськ» розпочнеться завантаження другого судна. Це ще 30 тисяч тонн пшениці для мешканців Ефіопію. Окрім цього, під завантаження до портів України йдуть ще 3 судна, які зможуть вивезти більше 80 тисяч тонн продовольчої пшениці для Сомалі, Судану, Ефіопії та Ємену, – прокоментував міністр інфраструктури України Александр Кубраков.

Передбачається, що уже до середини 2023 року буде відправлено щонайменше 60 суден з продовольством для країн на межі голоду.

Раніше на  USIonline.com

До Херсонщини прибув перший гуманітарний конвой від Одеської області (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.