В медзакладах області бракує вакцин від дифтерії та правця – в ОВА розповіли, коли зміниться ситуація «фото»

В медзакладах області бракує вакцин від дифтерії та правця – в ОВА розповіли, коли зміниться ситуація

Станом на 1 листопада 2024 року стан імунізації населення Одеської області є недостатнім та не відповідає вимогам, які до України ставить ВОЗ.

Про це на брифінгу в Одеській ОВА повідомила заступниця генерального директора державної установи Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб Тетяна Дорошенко, передає Українська Служба Інформації.

Всі щеплення, які гарантовані державою та які належать до календаря профілактичної вакцинації  є в медзакладах Одеської області: проти туберкульозу, гепатиту В, кору, краснухи, епідемічного паротиту. Також достатньо сьогодні вакцин для щеплення дітей від кашлюка, дифтерії та правцю.

Недостатньо на сьогодні вакцин для ревакцинації від дифтерії та правцю.

Ми на минулому тижні отримали 5 тисяч доз, але для нас цього замало. На цьому тижні очікуємо ще 6,5 тисяч доз для проведення ревакцинації. І десь на початку наступного тижня очікуємо вже достатню кількість для того, щоб завершити ті заходи, які заплановані в рамках додаткових заходів імунізації, – розповіла Тетяна Дорошенко.

Станом на 1 листопада рівень імунізації населення залишається низьким і не відповідає вимогам ВООЗ у 95%. Вакцинація проти туберкульозу охопила 67% населення за 9 місяців з початку року. Щеплення від поліомієліту зробили 57% дітей до року, 49% до 18 місяців і близько 50% у віці 6 та 14 років. Проти кашлюку, дифтерії та правця планувалося вакцинувати понад 11 тисяч дітей по області, але зроблено щеплення лише для приблизно 60% з них.

В результаті проведеної аналітики міністерством охорони здоров’я в нас, на жаль, не створений колективний імунітет для таких вакцинокерованих інфекцій, як дифтерія, правець та кашлюк, – каже заступниця гендиректора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Середній рівень вакцинації наразі становить 55-60%, що підвищує ризики захворюваності та можливість спалахів. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я ініціювало додаткові заходи імунізації, які триватимуть до кінця листопада. На цей момент в Одеському регіоні вже вакциновано понад 50% населення.

На початку компанії верифікували дані та визначили понад 111 тисяч осіб, як дитячого, так і дорослого населення, які потребують вакцинації та додаткової ревакцинації.

Водночас на Одещині гарно вакцинуються діти до 6 років, а зараз покращилися показники щодо вакцинації дорослого населення.

Очікуємо постачання нових вакцин, щоб цю компанію завершити до 30 листопада, – каже Тетяна Дорошенко.

За результатами моніторингу, по країні нараховується близько 60 тисяч дітей, нещеплених від кору, кашлюку та правця, понад 200 тисяч дітей, які не отримали ревакцинацію, і більше 1,5 мільйона дорослих, які також не пройшли ревакцинацію. Це створює ризик спалаху захворювань.

В Одеській області востаннє зафіксували спалах дифтерії у 2002-2004 роках, коли захворіли понад 1000 людей, з яких більше 100 померли. Тоді спалах вдалося зупинити завдяки додатковій вакцинації.

Тому, щоб запобігти такому захворюванню мешканці Одещини мають вакцинуватися, зазначила лікарка.

І якщо доросле населення думає, що воно вже щеплене, тобто останній раз в 16 років. Ні. Після 16 кожні 10 років, кожна доросла особа має мати ревакцинацію. Тобто, 16, 26, 36 і так далі, – каже Тетяна Дорошенко.

Якщо така цифра втрачена, або ці щеплення були пропущені, то треба звернутися до сімейного лікаря, якій встановить ваш прищеплювальний статус і створить графік проведення вакцинації.

Зважаючи на те, що Одеський регіон є прикордонними, в нас постійно відбувається міграція населення, що створює певні ризики для нашої території.

Тому, ми маємо створити колективний імунітет, саме тому й потрібне щеплення.

Раніше на  USIonline.com

10 питань про сезонну вакцинацію. Консультує сімейна лікарка

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.