Уряд офіційно дозволив школам платні послуги: які саме «фото»

Уряд офіційно дозволив школам платні послуги: які саме

В Україні запроваджуються нові правила щодо фінансування деяких освітніх послуг. Відтепер школи державної та комунальної форми власності зможуть легально надавати частину послуг на платній основі. Таке рішення нещодавно ухвалив Кабінет Міністрів України.

Про це повідомив постійний представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зміни передбачають, що окремі освітні та супровідні послуги можуть фінансуватись не з бюджету, а за рахунок добровільних внесків батьків або інших джерел.

Серед них:

  • Додаткові навчальні предмети, які не входять до обов’язкової частини навчального плану, але користуються попитом (наприклад, програмування, друга іноземна мова, поглиблена підготовка до ЗНО/НМТ).
  •  Процедура визнання неформальної або іноземної освіти, коли учень здобув знання поза школою (наприклад, на курсах чи в іншій країні) і хоче їх офіційно зарахувати.
  •  Кваліфікаційні іспити з перевірки професійних знань, навичок та компетентностей та/або навчальних, практичних заходів з подальшим оцінюванням осіб, які пройшли медичну, фармацевтичну або реабілітаційну підготовку в закладах освіти іноземних держав.
  • Групи подовженого дня поза безкоштовними годинами, зокрема у вечірній час, у вихідні та святкові дні.

Ціноутворення здійснюватиметься на рівні конкретного закладу — із затвердженням органом місцевого самоврядування або засновником школи.

В Уряді підкреслили, що участь у платних програмах є виключно добровільною, а доступ до базової освіти жодним чином не буде обмежений для жодної дитини. Усі базові предмети, що входять до навчального плану, а також основні адміністративні та освітні процеси залишаються безоплатними.
На думку уряду це повинно сприяти адаптації освітньої системи до сучасних потреб та платні послуги допоможуть розширити можливості шкіл.

Раніше на  USIonline.com

Стати журналістом. Скільки коштує вища освіта та чи будуть бюджетні місця

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.