Унікальна вітроелектростанція та «Острови птахів» на Тилігулі: екскурсія від енергетиків (фото, відео)

Енергетики показали, як працює Тилігульська вітроелектростанція на межі Миколаївщини та Одещини.

На екскурсії побував кореспондент Української Служби Інформації.

Дивіться відео на нашому каналі Youtube.

Незважаючи на триваючу повномасштабну агресію росії проти України, група ДТЕК завершила будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт із загальної заявленої в 500 МВт. Вже навесні 2023 року вітротурбіни почали генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України.

Історія будівництва Тилігульскої вежі умовно почалася з регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», розповів його співробітник Ігор Гержик.

Лиман є своєрідним транзитним вокзалом для птахів. Це місце масового гніздування та концентрації птахів під час сезонних міграцій. На території заповідного об’єкту можна зустріти близько 270 видів пернатих, що становлять 2/3 усієї орнітофауни України.

Тому при будівництві станції були враховані усі побажання орнітологів.

Зокрема, на лимані створили «Острови птахів» – штучні дерев’яні платформи, де птахи можуть вити гнізда. Конструкції оптимально відрегульовані згідно з рівнем води лиману, недоступні для хижаків та людей, тому потурбувати птахів своєю присутністю досить складно.

Щодо самої станції – то це унікальний для України об’єкт. З її допомогою збільшена пропускна спроможність до 40% між Європою та Україною. Вперше компанія розмістила розподільчий пристрій на відкритому просторі. Це дало можливість зекономити площу в 10 разів.

Усі трансформатори захищені від ворожих атак. Поряд є обладнане бомбосховище для персоналу, розповів провідний менеджер з технічного нагляду Василь Кушнерьов.

При будівництві було використано найсучасніше обладнання. Вперше побудували високовольтню станцію. За 6 місяців зробили таке чудо, – згадують енергетики.