Унікальна одеська компанія постачала рф сировину для військових потреб (фото) «фото»

Унікальна одеська компанія постачала рф сировину для військових потреб (фото)

СБУ викрила одеську компанію, яка постачала в рф сировину для виробництва лазерних прицілів.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

СБУ викрила керівництво унікального українського підприємства з Одеси на співпраці з країною-агресором. Компанія продавала ворогу інертний газ високої очистки та обладнання для його обробки, які використовують у військово-промисловому комплексі рф.

Зокрема, ці гази потрібні у процесі виготовлення лазерних прицілів для ворожих танків та високоточних видів озброєння, — підкреслили у відомстві.

Українське підприємство – унікальне за своїми спроможностями, оскільки може доводити очистку інертних газів до понад 90%. Для прикладу, на території рф місцеві заводи дають лише 60% очистки.

Ворог намагався зберегти контроль за українською компанією. Для цього у 2022 році фактичні власники, які є громадянами рф, формально перепродали її активи кіпрській фірмі та найняли для управління український менеджмент, — розповіли в СБУ.

Щоб вивезти сировину замовникам до рф, у березні 2022 року року російські бенефіціари зареєстрували афілійовану комерційну структуру на Близькому Сході. Саме ця фірма у подальшому закуповувала товар одеського підприємства та переправляла його до росії.

Зазначимо, наразі керівнику українського підприємства повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

— ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
— ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).