Українцям розповіли, що буде з цінами на олію, цукор та яйця «фото»

Українцям розповіли, що буде з цінами на олію, цукор та яйця

В Україні не очікується продовольчого дефіциту - у нас вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць. Підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі марафону.

Стосовно соняшникової олії, то аграрії наразі зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн тонн.

Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі – війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути, – запевнив Маркіян Дмитрасевич.

Стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 тис. га. З зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн тонн цукру.

Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання, – підкреслив заступник міністра.

Також у міністерстві запевняють, що найближчим часом вирівняються ціни на яйця.

Проблема з їх подорожчанням пов’язана, по-перше, зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці, в Донецькій та Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

Дефіциту продовольства в нас точно не буде. Ми аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно можемо задовольнити повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме в першу чергу загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики, – резюмували в міністерстві.

Раніше на  USIonline.com

«Україна була і буде з яйцями», – в Одеській ОВА розповіли, що буде з цінами на продукцію  

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.