Українці отримали можливість всиновити дітей-сиріт, евакуйованих через війну за кордон: яка процедура «фото»

Українці отримали можливість всиновити дітей-сиріт, евакуйованих через війну за кордон: яка процедура

Днями Уряд ухвалив постанову, розроблену Мінсоцполітики, яка вдосконалює механізм повернення дітей в Україну. Зокрема, пріоритетним є повернення в сімейні форми виховання. Тож забрати дітей в українські сім'ї з дитячих будинків та інтернатів стало простіше.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

Всиновителі, які мешкають в Україні, отримали можливість забирати, евакуйованих через війну за кордон, дітей із закладів цілодобового перебування до дому ще торік. Але ж досі понад 2 тисячі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, залишаються за межами України.

Інформацію про евакуйованих дітей мають служби у справах дітей обласних і Київської міської держадміністрацій та Державна служба України у справах дітей.

Після отримання інформації про дитину працівник служби у справах дітей ознайомлює потенційних всиновлювачів з документами дитини, в тому числі і з медичними.

Особисте знайомство в країні тимчасового перебування дитини є обов’язковим. Якщо один з подружжя обмежений у праві виїзду за кордон, він знайомиться з дитиною онлайн, а до дитини їде другий з подружжя.

На початку може відбутися онлайн-знайомство — за згодою кандидатів в усиновлювачі.
Повернення дитини з-за кордону та влаштування її у родину потенційних всиновлювачів відбувається ще до рішення суду. Проходити додаткове навчання не потрібно.

Опіка встановлюється на 3 місяці і за потреби продовжується до винесення рішення суду. Упродовж перших трьох місяців кандидати в усиновлювачі мають подати до суду заяву про усиновлення. Висновок про стан здоров’я дитини, її фізичний і розумовий розвиток може оформлюватися після повернення дитини в Україну.

Забрати дитину до родини можуть громадяни України, зокрема зі статусом ВПО, які постійно проживають на підконтрольній Україні території, крім територій, наближених до зони бойових дій.
Іноземці, а також українці, які тимчасово або постійно проживають за кордоном або на окупованій території – такого права не мають.

Також враховані побажання самих дітей: тепер вони самі можуть ініціювати звернення щодо повернення їх до України, – зазначив голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський.