Українські та британські ветерани об’єдналися в Лондоні в День пам’яті та перемоги (фото) «фото»

Українські та британські ветерани об’єдналися в Лондоні в День пам’яті та перемоги (фото)

У центрі Лондона біля Кенотафу відбулася зворушлива церемонія покладання вінків з нагоди Дня пам'яті та перемоги — урочиста подія, що поєднала минуле й сучасність у потужному жесті стійкості, солідарності та спільної відданості справі захисту свободи.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Українські та британські ветерани стояли пліч-о-пліч, вшановуючи тих, хто переміг тиранію під час Другої світової війни, і тих, хто сьогодні знову бореться за свободу Європи. Це стало емоційним нагадуванням про те, що історія може не повторюватися дослівно, але її відлуння — незаперечне.

Серед українських учасників був Ярослав Дишук, ветеран нинішньої боротьби України за незалежність. Уперше він був поранений під час Революції Гідності у 2014 році, згодом пішов добровольцем до війська і зазнав поранення на Донбасі, підірвавшись на розтяжці. Незважаючи на звільнення за станом здоров’я, після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році він повернувся на фронт. Дишук служив у підрозділах радіоелектронної боротьби та розвідки, найзапекліші бої пройшов у Бахмуті в березні 2023 року. Після поранення та відновлення приєднався до Повітряних сил України, де допомагав захищати міста від ракетних атак, і був остаточно демобілізований у грудні 2024 року.

Разом із ним участь у церемонії взяв Джон Гардінг, британський ветеран, який воював пліч-о-пліч з українськими військовими в Маріуполі. Потрапивши в полон до російських сил, він перебував у нелюдських умовах, зазнав тортур, голоду, а також став жертвою показового суду, де йому загрожувала смертна кара. У вересні 2022 року він був звільнений під час обміну полоненими.

Британський доброволець Джон Гардінг

 

Також на заході був присутній Джон Ґаллахер — пенсіонер Челсі з Королівського госпіталю в Лондоні. Він вступив на службу в Скарборо 13 лютого 1970 року, прослужив дев’ять років у Королівському артилерійському корпусі, проходив службу в Бельгії, Сінгапурі та Північній Ірландії. У 1972 році він отримав Почесну відзнаку Генерального командувача Північної Ірландії за видатну службу як штабний писар. Завершив службу в званні сержанта у 1979 році.

Ветерани Другої світової війни, як ніхто інший, розуміють серйозність нинішньої боротьби. Вони вже зупинили режим, який прагнув знищити свободу в Європі. Сьогодні цю боротьбу продовжує Україна. Мільйони українців зробили свій внесок у перемогу союзників тоді — і сьогодні знову стоять на передовій, захищаючи демократію.

Україна та Велика Британія — більше, ніж партнери. Це справжні союзники у спільній боротьбі за майбутнє Європи. 8 травня — це не лише день пам’яті. Це заклик захищати те, що було здобуто великою ціною. Це день, коли ми вшановуємо тих, хто боровся в минулому, і підтримуємо тих, хто бореться зараз. Україна є невід’ємною частиною європейської безпеки, і наша єдність сьогодні така ж важлива, як і 80 років тому.