Українські розробники представили бойовий безпілотний дрон на виставці в ОАЕ (фото, відео)

Підводний човен з футуристичним дизайном під назвою Kronos презентувала на виставці в Абу-Дабі команда українських розробників. Субмарина має функцію дистанційного керування, тому постає, як безпілотний дрон, який може виконувати низку завдань – від комерційних та рятувальних, до повноцінних бойових операцій.

Про це у коментарі виданню «ГОРДОН» розповів представник команди розробників, кандидат технічних наук Олександр Кузнєцов, передає Українська Служба Інформації.

Українська компанія Highland Systems, розробники якої раніше випустили гібридний бронеавтомобіль «Шторм», на міжнародній оборонній виставці військово-морського флоту NAVDEX 2023, 20 лютого в ОАЄ продемонструвала прототип свого підводного човна-дрона Kronos.

Субмарина обладнана, власною барокамерою, виходом для дайверів під водою та має на борту системи зв’язку, сонари, радари, камери нічного бачення і камери огляду на 360 градусів, а також новий електронний перископ. На борту човна може одночасно перебувати 11 людей.

Для бойових операцій підводний човен оснащений шістьома торпедами Black Scorpion від італійської компанії Leonardo, які вмонтовані з кожного боку субмарини.Так, 127-мм торпеда довжиною 1,1 метра має вагу до 20 кг і здатна уражати цілі на відстані до 3 км.

Як розповів один із розробників човна кандидат технічних наук Олександр Кузнєцов, безпілотний дрон працює на електричній тязі, у неї великий запас потужності акумуляторів, а також є генератори. Крім того, човен здатен ховатися від радарів.

Унікальність субмарини в композитному складі корпусу та гідродинамічній формі, яка вільно ковзає під водою. Завдяки цьому вона створює мінімальний шум, а композитне покриття поглинає сигнали радарів. За фактом вона – невидимка під водою. Може підійти куди завгодно, сонар чи ехолот її не засіче, – наголосив розробник.

Технічні характеристики «Кроноса» дають можливість керувати ним дистанційно – при цьому дальність управління по закритих каналах становить понад 250 км. Тому субмарину можна використовувати передусім для перевезення понад 3 тонн вантажу.

Безпілотний дрон, за словами розробників може рухатися під водою зі швидкістю 50 км. на годину та планує під водою, як літак.

Може перевертатися, йти ліворуч, праворуч, тобто може ухилятися від будь-якого предмета. Kronos може застосовуватися для охорони берегової лінії, виконання бойових завдань – розвідка, удар по супротивнику, евакуація військових. Вона може непомітно підійти до мети супротивника та виконати бойове завдання та піти без втрати людей. Може використовуватись у рятувальних операціях, наприклад, виступати як штормбот. Дальність ходу до 1 тис. кілометрів, – пояснив Кузнєцов.

Швидкість субмарини на воді – 80 км/год. Її робоча глибина – 100 метрів, а максимальна критична глибина – 250 м. Також вона здатна перебувати під водою 54 години у гібридному режимі, 36 годин – від батареї та 18 годин – у режимі генератора.

Міжнародна оборонна виставка триватиме до 24 лютого. Після її закінчення Kronos буде передано військовим ОАЕ для проведення технічних випробувань

Нагадаємо, восени 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що країна планує створити флот морських дронів.

Раніше на USIonline.com

Литовці зібрали гроші на другий морський дрон для України

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.