Українські моряки застрягли на судні у берегів Африки: подробиці «фото»

Українські моряки застрягли на судні у берегів Африки: подробиці

Поки долю судна вирішують у суді, екіпаж не може його залишити й повернутися додому.

Про це повідомили у профспілці робітників морського транспорту України.

Протягом декількох місяців вантажне судно Onda стоїть біля порту Дакар у Сенегалі. Екіпаж змушений весь цей час перебувати на борту – без достатньої кількості їжі та води. Декілька разів продуктами моряків забезпечувала Міжнародна федерація транспортників (ITF) – щоби вони не голодували. Крім того, судно фактично знеструмлено – потужності двигуна не вистачає навіть для забезпечення живлення сигнальних вогнів, що створює небезпеку для судноплавства в акваторії. До того ж, моряки не отримували зарплату – борг досяг понад 84 тис. доларів.

Від імені моряків ITF подала позов до сенегальського суду. Також федерація вимагає, аби власники Onda відшкодували шкоду морякам за відсутність нормальних умов та оплатили їхню репатріацію. Суд ухвалив заарештувати судно до тих пір, поки власники не виплатять морякам борги із зарплати.
Втім, екіпаж досі не може залишити судно, поки тривають судові суперечки. В свою чергу, портова влада не пускає Onda до Дакару, пояснюючи це тим, що порт перевантажений. В ITF стверджують, що таким чином чиновники порушують міжнародне морське право.

Onda називають судном-примарою, кинутим напризволяще власниками та владою. І ті, й інші повністю знехтували своїми обов’язками догляду за екіпажом, – стверджує координатор інспекції ITF Стів Троусдейл.

У разі, якщо власник судна відмовиться від виплат, у федерації планують домагатися продажу судна з аукціону, щоби відшкодувати кошти морякам.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині моряки ледь не залишилися без їжі та води

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.