Українські громади за підтримки уряду Німеччини отримали 20 мобільних клінік «фото»

Українські громади за підтримки уряду Німеччини отримали 20 мобільних клінік

Громади Харківської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей отримали 20 мобільних клінік. Це дозволить відновити та покращити доступ до необхідних медичних послуг для близько 500 тисяч мешканців громад цих регіонів.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації

Мобільні клініки закуплені Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) у межах «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions» за фінансування уряду Німеччини. Церемонія передачі 10 мобільних клінік відбулась 22 січня у Львові, ще 10 клінік були передані громадам у листопаді минулого року.

Мобільні клінікі – це повністю обладнана амбулаторія на колесах, здатна дістатися до пацієнтів, де б вони не знаходилися, і надати їм високоякісні медичні послуги. Мобільні клініки спроектовані та виготовлені відповідно до потреб медичних закладів. Всі системи, матеріали та пристрої відповідають європейським медичним та безпековим стандартам.

Кожна мобільна клініка має систему кондиціонування та вентиляції для клінічних приміщень, обігрівач, резервуари для води, генератор та акумулятори для резервного живлення, щоб працювати віддалено в умовах, що склалися в Україні. Гідравлічний підйомник та пандуси забезпечують безбар’єрний доступ для маломобільних мешканців громади. Також мобільні клініки оснащені всім необхідним медичним обладнанням.

Мобільні бригади надаватимуть повний спектр послуг стаціонарного Центру первинної медико-санітарної допомоги, таких як загальна консультація, діагностика, лікування, лабораторні послуги, УЗД, вакцинація, допомога матері та дитині, офтальмологія, ЕКГ тощо.

Передача мобільних клінік є частиною комплексної підтримки громад у забезпеченні доступу до якісних медичних послуг. Ці автомобілі забезпечать важливу медичну допомогу мешканцям найбільш віддалених і вразливих громад, – зазначила директорка проєкту «Спеціальна програма підтримки України /EU4ResilientRegions», який виконує GIZ Юлія Грубер.

Консультативний супровід запровадження моделі мобільних медичних послуг у громадах забезпечило найбільше пацієнтське об’єднання БФ «Пацієнти України»: від аналізу потреб, стану охорони здоров’я та супутніх факторів у громадах до розробки дорожніх карт для мобільних бригад, проведення управлінських, клінічних та технічних тренінгів для команд медзакладів.

Раніше на  USIonline.com

У Чорноморському планують збудувати сучасну амбулаторію сімейної медицини

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.