Українські активісти закликають покарати рф за екоцид: як долучитися «фото»

Українські активісти закликають покарати рф за екоцид: як долучитися

Рашисти не тільки вкрали енота та інших тварин Херсонського зоопарку. Заради розваги орки повісили червонокнижних хом'яків - їх поселили в степу для відновлення цього виду. Активісти просять підписати петицію, щоб міжнародні організації засудили дії країни-агресора.

Про це написала організація UAnimals.

На залишеній позиції росіян в степу Херсонщини знайшли мертвих хом’яків, яких рашисти повісили заради розваги. Цей вид відновлюють в диких степях. Сірі хомяки внесені в Червону Книгу України. Нещодавно таких тваринок еко-волонтери поселили і в Одеській області для відновлення цього виду в дикій природі.

Українські активісти створили петицію для майбутніх репарацій.

UAnimals закликає Європейський парламент, Організацію Об’єднаних Націй, парламенти держав – партнерів, міжнародні організації та інституції засудити дії Росії, сприяти припиненню злочинів екологічного характеру, запровадити додаткові санкції проти РФ, сприяти відновленню екологічної безпеки України та її навколишньому середовищу, а також допомогти у поновленні української екосистеми під час війни та у післявоєнний час, в тому числі, задіявши інструмент репарацій,- розповіли в організації.

Підтримати петицію можна за посиланням.

Наразі вже відомі такі страшні цифри екоциду:

  • 182 880 м2 ґрунту забруднено шкідливими речовинами;
  • 2 365 129 м2 землі завалені залишками знищених предметів та боєприпасів;
  • 680 618 тонн нафтопродуктів згоріло за час обстрілів, що призвело до значного забруднення повітря;
  • 23 286 га лісу було спалено ракетами чи снарядами – на відновлення частини лісових площ знадобиться щонайменше 10 років.
  • 7 155 689 м2 об’єктів знищено, зокрема й критичної інфраструктури, що також завдало значних збитків навколишньому середовищу України.

20% природоохоронних територій України уражені війною. Росіяни окупували 8 заповідників і 12 національних природних парків. Практично 80% території національного парку «Святі гори» знищено. В окупованій «Асканії Нова» спостерігається гуманітарна криза. За оцінками українських екологів, може йтися про знищення сотень тисяч або ж навіть мільйонів диких тварин.

Водночас через вторгнення Росії загинули понад 6 млн свійських тварин.

У квітні українські науковці виявили понад 1000 кв. км шару нафти та нафтопродуктів на поверхні Чорного моря, що з’явилися внаслідок діяльності російської авіації та воєнних суден. Подібні екологічні злочини, постійна робота сонарів підводних та надводних російських човнів, пересування кораблів Чорноморського флоту РФ, особливо тих, які використовують гідролокатори, призвели до значного скорочення популяції морських ссавців. Загинули щонайменше 50 тис. чорноморських дельфінів, причому не лише поблизу українських берегів Одещини, а й біля узбережжя Румунії, Болгарії та Туреччини.

Раніше на USIonline.com

Що буде, якщо дельфінів не стане? Про допомогу дельфінам одеського узбережжя (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.