Українське повітря переважно закрите для ворога «фото»

Українське повітря переважно закрите для ворога

Хоча засобів для знищення літаків, ракет та дронів ворога все ще зовсім достатньо, найважливіші об'єкти прикрито, повітря значною мірою закрито та ініціатива у небі на нашому боці.

Про це розповів Сергій Судець, засновник спільноти «Повітряна Тривога» у ході брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса.

Він повідомив, що створив спільноту «Повітряна тривога» у лютому 2022 року, коли ще у більшісті районів Одеси не вмикали сигнали тривоги. Спочатку канал почав працювати у Viber, потім у Телеграм; наразі кількість підписників у Телеграм становить близько 105 тисяч.

Сергій Судець зазначив, що спочатку російські пілоти вважали, що літати над Україною їм безпечно, і вони мають повне панування у повітрі. Але низка епізодів переконали їх у зворотному. У першу чергу – знищення крейсера «Москва», чия система ППО закривало небо від Ізмаїлу до Миколаєва.

Ми перехопили ініціативу. Зараз повітря закрите. Це щоб ви зрозуміли, як працюють наші хлопці. Партнери дивуються та не розуміють — тими засобами, що в нас були, взагалі не можна було збивати ракети. У нас були комплекси тільки проти літаків, протиракетні комплекси такі як IRIS, тільки но почали постачати. Зараз у всі три системи – проти літаків, ракет та дронів. Але кількість їх ще не достатня, — сказав Сергій Судець.

Тим неменш, за словами експерта, такі важливі об’єкти, як великі міста, більш-менш насичені системами ППО.

Раніше на USIonline.com

На Херсонському напрямку з 1 жовтня ЗСУ звільнили 41 населений пункт

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.