Українське Дунайське пароплавство: пасажирські перевезення збиткові, їхня доля під питанням «фото»

Українське Дунайське пароплавство: пасажирські перевезення збиткові, їхня доля під питанням

Загалом на дотації задля забезпечення пасажирських перевезень у пароплавстві витратили понад 8 млн євро. У інших українських судноплавних компаній ситуація з пасажирським напрямком теж складна.

Про це повідомили у ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство».

Лише у минулому році УДП витратило на дотаційний пасажирський напрямок 25 млн грн. З пасажирським флотом компанії є суттєві проблеми.

Наразі флот УДП налічує чотири пасажирські теплоходи – «Дніпро», «Волга», «Україна», «Молдавія» та прогулянковий теплохід «Євгеній Косяков», які перебувають у відстої. «Молдавія» та «Україна» – у Лінці в очікуванні рішення щодо постановки на ремонт на завод ÖSWAG. Утримання суден на час стоянки становить близько 10 тис. євро на місяць на судно. Більш старі «Дніпро» та «Волга», які взагалі не користуються попитом у фрахтувальників, знаходяться в Ізмаїлі та використовуються як житло для наших приїжджих працівників, адже винаймати житло у місті з огляду на наплив переселенців далеко на всім по карману, – розповідає заступник генерального директора з експлуатації флоту Руслан Скрябін.

У фрахтувальних компаній теж є значні складнощі – спочатку через коронавірус, а зараз через війну та інші причини.

Тому сьогодні УДП активно розглядає різні варіанти подальшої долі пасажирського флоту, наприклад, використання теплоходів як житло для біженців.

Як один з варіантів, запропонувати Німеччині, Австрії, Угорщині, Словаччині використовувати теплоходи під житло в рамках програми підтримки українських біженців. Вже проведено попередню роботу, є компанії, які підтвердили свою зацікавленість у цьому напрямі. За сумою дохід може бути рівноцінним фрахту за круїз за низькою фрахтовою ставкою. Але знову ж таки виникає питання – наскільки тривалими можуть бути ці програми, адже ми продовжуємо нести витрати, навіть коли теплоходи знаходяться у відстої. Що ми будемо робити з теплоходами через декілька років, коли нам їх повернуть у стані, який не дозволяє подальшу експлуатацію, – зазначив Руслан Скрябін.

Інші судноплавні компанії також опиняються перед складним вибором, що роботи зі старим флотом, перевезення яким з багатьох причин стають нерентабельними. В таких випадках пасажирські судна перетворюють на плавучі готелі, казіно, ресторани.

Що планують родити в УДП? Як один із можливих варіантів – це спробувати провести відкритий конкурс серед фрахтувальників на 2024 рік. Якщо результати виявляться незадовільними – ставити питання про можливий продаж суден, зазначають у компанії.

Раніше на USIonline.com

Кілійській завод УДП розпочав будівництво несамохідного флоту (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.