Україні повернуть «скіфське золото» – Верховний суд Нідерландів «фото»

Україні повернуть «скіфське золото» – Верховний суд Нідерландів

Верховний суд Нідерландів підтримав рішення, ухвалене апеляційним судом Амстердама у жовтні 2021 року щодо повернення «скіфського золота». Це остаточне рішення.

Про це йдеться у рішенні суду, повідомляється на сайті Офісу президента.

Суперечка з приводу експонатів «скіфського золота», яка  тривала у нідерландських судах роками, врешті решт закінчилася.

Верховний суд відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, таким чином рішення суду (апеляційного суду Амстердама. – ред.) залишається в силі, – йдеться у рішенні.

Нагадаємо, колекція з 565 музейних предметів відома, як «скіфське золото» була привезена для експонування до музею Алларда Пірсона  в Амстердамі 6 лютого 2014 року в рамках виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Серед експонатів — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Однак, після окупації росією Криму нідерландська сторона відмовилася повертати експонати кримським музеям, пояснюючи свої дії тим, що культурні цінності були взяті від України. Водночас музеї у Криму вимагали повернути їм колекцію. У зв’язку з цим музей Пірсона, де знаходяться експонати, вирішив віддати їх тим, кому дозволить суд.

В 2021 році суд в Амстердамі  ухвалив рішення на користь України. Проте, у січні 2022 року окупанти подали апеляцію на рішення суду.

Наразі рішення Верховний Суд Нідерландів поставило крапку у суперечці.

Музей Алларда Пірсона має передати мистецькі цінності державі Україна, а не кримським музеям, – йдеться у рішенні суду.

Раніше на USIonline.com

Скіфське золото, колекційні автівки, зброя: що знайшли у посадовців Мотор Січ (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.