Україна збільшила оборот зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією майже на 12%
У 2024 році частка агропродовольчої продукції склала 60 % в загальному експорті України, традиційно зберігши лідерство у його товарній структурі. І хоча цей результат менше показника 2023 року у 62 %, він є другим за величиною за часи незалежності нашої держави.
Про це проінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.
За його словами, характерною рисою 2024 року для вітчизняного аграрного сектору економіки стало синхронне збільшення обсягів як експорту, так і імпорту агропродовольчої продукції.
Вперше в умовах повномасштабної агресії рф на території нашої держави Україні вдалося збільшити обсяги поставок агропродукції. Значною мірою цьому сприяла стабільна робота власного контрольованого морського коридору, через який експортовано близько 60 млн т товарів сільського господарства, наголосив Микола Пугачов.
За даними Державної митної служби України, за підсумками 2024 року зовнішньоторговельний оборот агропродовольчої продукції склав 32,66 млрд доларів США, що на 11,5 % більше, ніж у 2023 році. Зокрема, експорт зріс на 12,1 %, досягнувши 24,84 млрд доларів США, а імпорт збільшився на 9,7 %, сягнувши 7,82 млрд доларів США.
Водночас прогнози на 2025 рік залишаються обережними. За оцінками експертів Інституту аграрної економіки, українському агробізнесу доведеться працювати у складних умовах зовнішньої торгівлі, зберігаючи високі ризики. Втім, за умови відносної стабільності ситуації в країні існують перспективи подальшого розвитку як експорту, так і імпорту. Ключову роль у цьому відіграватимуть власні можливості України та кон’юнктура світового продовольчого ринку, підсумував Пугачов.
Раніше на USIonline.com —
До портів Великої Одеси прямує понад 6,7 тисяч вагонів із зерном
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.