
Україна та Румунія розв’язали суперечку щодо суднового ходу на Одещині, яка тривала понад 20 років
Йдеться про міждержавний спір довкола каналу «Дунай – Чорне море» через гирло Бистре. Тепер Румунія не має щодо нього претензій.
Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Україна та Румунія вирішили 20-річний спір, повʼязаний з українською стороною глибоководного судноплавного ходу «Дунай – Чорне море». Нагадаємо, канал сполучає Чорне море з судноплавною частиною русла Дунаю й пролягає Кілійським та Старостамбульським (Бистрим) гирлами.
Україна дотримується своїх євроінтеграційних зобов’язань за Конвенцією Еспо. На полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо 20-річний спір з Румунією з виконання її вимог при будівництві каналу «Дунай-Чорне море» – завершено, – повідомив міністр.
Він також додав, що країни виконали «домашню роботу» і здолали довгий шлях з приведення до відповідності проєкту до вимог Конвенції.
Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого, – зазначив міністр.
Зауважимо, що міждержавний спір тривав ще з 2004 року та розпочався після того, як Україна розпочала плавання каналом в «експериментальному режимі». Проти цього виступили Румунія та Європейська комісія, посилаючись на природоохоронний статус дельти та відсутність оцінки впливу судноплавства на навколишнє середовище.
Раніше на USIonline.com —
Попри постійні обстріли українські Дунайські порти на Одещині стають більш потужними
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.