Учасники ринку зерна просять уряд створити рейдові перевалки усім дунайським портам
Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням сформувати рейдові перевалки всім морським портам дунайського регіону та надання статусу річці Дунай як внутрішнього водного шляху Е-80-09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення (УМВШ).
Такі кроки дозволять значно збільшити потужності перевалки вантажів портів на Дунаї та знизять витрати на логістику, йдеться у заяві асоціації.
Як зазначено в заяві УЗА, хоча Уряд змінив межі акваторії морського порту Ізмаїл розтягнувши її від 95 км річки Дунай аж до Чорного моря, також змінено межі акваторії морського порту Рені, але досі не вирішені термінові проблеми в частині стимулювання залучення інвестицій для збільшення потужності перевалки цих портів, зокрема:
• Не встановлені зовнішні рейди морських портів Ізмаїл та Рені, що не дозволяє операторам цих портів використовувати переваги перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, зокрема на великі судна типу «Panamax». Визначення таких зовшіншніх рейдів гарантувало б портовим операторам цих портів мати завершений технологічний цикл – підвищило б ефективність їх роботи з перевалки зерна;
• Досі не вирішене питання щодо визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80-09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення, зокрема щодо переведення водної поверхні навпроти річкових портів із статусу акваторії морського порту в статус внутрішніх водних шляхів.
Більш детально про питання – у заяві УЗА.
Зазначимо, рейдова перевалка – це перевалка вантажів з одного плавзасобу на інше (також називається перевалка за схемою «борт-борт»), коли судна стоять не біля причалу порту, а якорі. Тобто, йдеться про обробку морських суден на рейді без заходу до порту – це вважають одним із способів оптимізації логістики водними шляхами в Україні.
Раніше на USIonline.com —
На Дунайському терміналі пропонували розвантажити підозріле дизпальне
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.