У ВР внесено законопроєкт, який дозволить Одесі використовувати подаровані їй автобуси
Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який дозволить Одесі і іншим містам України використовувати автобуси, подаровані закордонними партнерами.
Про це повідомив депутат Одеської міської ради Петро Обухов.
Нарешті! Кабмін подав до Верховної Ради законопроєкт, який в разі прийняття дозволить в тому числі Одесі використовувати 20 автобусів, які ми отримали як гуманітарну допомогу від Регенсбурга та Стамбула. Така проблема є не тільки в Одесі, тож є шанс, що закон буде прийнятий, – написав Обухов і закликав народних депутатів скоріше прийняти цей закон.
Йдеться про законопроєкт №12177.
На сьогодні міжнародне співробітництво територіальних громад України з громадами-побратимами з іноземних держав суттєво інтенсифікувалось.
Іноземні партнери передають органам місцевого самоврядування в Україні суттєву матеріальну допомогу, яка критично необхідна в умовах повномасштабної війни. Однак з її використанням, зокрема в частині транспортних засобів для перевезення пасажирів, виникає низка проблем, – йдеться в пояснювальній записці до документа.
Головними проблемами, зазначеними в записці, є неможливість комунальних установ використовувати подарований, як гуманітарна допомога, транспорт для перевезення пасажирів. І складність розмитнення отриманих від партнерів автобусів через невідповідність певним екологічним нормам. Хоча де-факто вулицями України їздить не кращий транспорт.
До прикладу, за інформацією, отриманою під час підготовки цього законопроєкту, наразі в місті Одесі із працюючих 650 автобусів екологічний параметр «Євро-5» мають лише вісім, інші – це транспортні засоби, які мають стандарт «Євро-3» та нижче, адже одночасно закон не забороняє використання цих автобусів на маршрутах, – зазначено в пояснювальній записці.
Розробники законопроєкту, серед яких двоє народних обранців від Одеської області, зауважили, що в Одесі спеціально провели дослідження екологічності громадського транспорту, який вже курсує містом. І він виявився гіршим, ніж у подарованих партнерами автобусів.
Тож ситуація складається наступним чином: неекологічні, незручні автобуси курсують містом, водночас як великі та комфортні низькопідлогові автобуси, що не завдають екологічної шкоди, не можуть використовуватися згідно із законодавством, – зазначили розробники документа.
У подібній ситуації опинились також інші міста України, – Київ, Луцьк, Харків, Кривий Ріг, Дніпро, Вінниця, Миколаїв, Херсон, Чернігів, Конотоп тощо.
Тож, метою законопроєкту є вирішення цих законодавчих колізій і забезпечення потреб територіальних громад у пасажирських перевезеннях в умовах воєнного стану.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.