У воді на Дунаї виявили токсичні забруднювачі «фото»

У воді на Дунаї виявили токсичні забруднювачі

Науковці виявили у Дунайській воді отруйні речовини важких металів та іншу токсичну органіку.

Про це повідомили у Дунайській гідрометерологічній обсерваторії.

У квітні, за словами дослідників, відзначалось перевищення гранично допустимих концентрацій для фенолів та хрому шестивалентного. Мінералізація в квітні становила 347 мг/куб.дм.

Зазначимо, що шестивалентний хром у промислових стічних водах головним чином походить від фарбування. Сполуки цих речовин застосовуються як пігменти, а також є вихідним продуктом для хімічного виробництва. Перевищенні норми хрому можуть спричинити подразнення шкіри у людини або виразку за короткий проміжок часу. Під впливом тривалої дії викликає пошкодження печінки, кровообігу в нирках та нервових тканинах.

Водночас, атмосферне повітря на Дунаї у квітні було чистим, – шкідливих перевищень допустимих концентрацій забрудників не було. Радіація також не перевищувала природний фон.

Рівні води Дунаю біля Ізмаїлу протягом першої половини травня були нижче середніх багаторічних значень для цього періоду майже на 1 м. Значних паводків в бассейні річки поки що немає, тому суттєвих підвищень на укаїнській ділянці не слід чекати.

Раніше на  USIonline.com

Токсичні відкладення на дні, масова загибель дельфінів та мідій: чим загрожує війна екосистемі Чорного моря (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.