«У пошуках світла»: в Одесі працює унікальна фотовиставка (фото) «фото»

«У пошуках світла»: в Одесі працює унікальна фотовиставка (фото)

Фото-художній проект можна побачити у творчому просторі «Діалоги» на Соборній площі.

На творчій зустрічі з автором виставки Олегом Недвигою побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Всього в експозиції представлено 20 фотографій автора. Митець розповів, що до середини травня з початку війни не міг змусити себе робити знімки навіть на телефон.

Я ходив у стані шоку, сюрреалізму. І цей сюр переслідував мене. Психіка почала адаптуватись, і я поступово почав знімати, спочатку на телефон, а потім у руку лягла інфрачервона камера. Не звичайна, на якій на об’єктив накручують фільтр, а та, яка знімає лише в такому режимі. Ця камера дозволяє знімати сюжети з предметами, які швидко рухаються, наприклад, листя, – пояснює автор.

Камера дозволяє показати кольори та ефекти, які звичайна камера не здатна передати.
Митець розповів, що це роботи, які він зняв за період у п’ять років. На виставці можна побачити фотографії, на яких зображена українська природа, пейзажі, закинуті історичні будівлі, руїни Палацу-садиби Дубецьких, також відомого як «Лігво вовка», в якому жив пацієнт Фрейда.

Зйомка у цьому ключі портретів специфічна, це зовсім не той портрет, який можна побачити у звичайному світлі. Фотографії пейзажів оброблені так, щоб підкреслити драматизм. Ми бачимо будівлі, які раніше були наповнені життям, а тепер закинуті, – додає Олег Недвига, розповідаючи про експозицію.