У посадовця міграційної служби Одещини НАЗК знайшов 83 мільйони незадекларованих грошей  «фото»

У посадовця міграційної служби Одещини НАЗК знайшов 83 мільйони незадекларованих грошей 

У начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Анатолійовича Морару НАЗК знайшов незадекларованими 83 мільйона гривень та встановив, що у його діях є ознаки правопорушення, але ж при цьому «ознак незаконного збагачення» не встановлено.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався з довідки НАЗК, про результати перевірки декларації Андрія Морару.

Як пише видання 368.media, передували перевіркам Морару задекларовані 37 монет Bitcoin на суму 57,77 мільйона гривень, які нібито належать його дружині та вносив ці дані у документ зі слів дружини, яка ніби-то отримала ці статки ще до знайомства з чоловіком.

Під час перевірки НАЗК перевірило статки посадовця та виявило, що Морару не вказаву декларації, отриманий у квітні 2023, Audi RS Q 8 2021 року. Авто придбав через Володимира Артеменка з ТОВ «Юнікарс» за 500 тис. гривень. Сам посадовець не пояснення не надав. Зазначимо, що компанія «Юнікарс» належить брату скандального одеського бізнесмена Бориса Кауфмана.

Він, також не вказав будинок в Одесі площею 200,5 кв. м з земельною ділянкою у 637 кв. м, в якому фактично проживав впродовж 2023 року й оплачував комунальні платежі. Сам Морару пояснив, що цей будинок не є його власністю або власністю членів його сім’ї. Однак земельна ділянка площею 637 кв. м. належить йому на праві користування.

 

Вартість маєтку, за даними експертів, може становити понад 7 мільйонів гривень.

Також Морару не вказав квартиру в Одесі площею 48,6 кв. м, яка належить його дружині з 28 липня 2022 року. Вартість цієї нерухомості склала 1,84 мільйона гривень.

Сам чиновник пояснив НАЗК, що не знав про це майно, яке нібито дружина отримала у подарунок.
Морару не вказав своїх дітей у декларації: Даніїла Морару, Кіру Музиченко, Поліну Музиченко та пояснив, що вони у звітному періоді з ним не жили.

Морару, ще у 2018 році заснував кооператив «Неонол», та того ж дня передав йому нерухомість у Білгород-Дністровському та Затоці, яке потім оформив у власність матері: офіс 195,8 кв. м, вартістю 461 тисячі гривень; гараж 48,7 кв. м. у Затоці, вартістю 32 тисячі гривень; магазин 8,6 кв. м., який коштує 23 тисячі гривень; земельну ділянку 800 кв. м., вартістю 21 тисячу гривень; земельну ділянку площею 538 кв. м., вартістю 14 тисяч гривень та 65/100 часток будівлі магазину площею 39,4 кв. м., вартістю 30 тисяч гривень.

Тобто 581 тисяча активів були передані Морару до ОК «Неонол». Цікаво, що все це сталося після арешту його активів у кримінальній справі, і без жодної компенсації.

Більше того, Морару «забув» задекларувати апартаменти площею 94,9 кв. м, які належали компанії його матері. Лише у серпні 2022-го він переписав ці апартаменти на кооператив і став їх офіційним власником.

Декларант вніс у декларацію годинник Roleх, вартістю 550 тисяч, золоті прикраси Cartier, вартістю 438 тисяч гривень та браслет з білого золота з діамантами, вартістю майже 2 мільйони гривень, пояснив, що відомості вносилися зі слів дружини. Але ні самим Морару, ні його дружиною не були надані документи, які свідчили про законність надбання прикрас та їх вартість. Таким чином, не вдалося перевірити ці відомості.

Також, Морару не вказав в декларації автомобіль Mercedes-Benz G400D, який фактично придбала його мати за ціною у 5 647 926 гривень 25 травня 2023 року. Але ж детективи НАЗК отримали інформацію, що автомобілем фактично користувався, а також сплачував за бензин сам декларант.

 

У розділі «Доходи, у тому числі подарунки», Морару не вказав, що отримав дохід у розмірі 1200 гривень від благодійного фонду «Фундація Антиснід-Україна».

Крім того, Морару збрехав і щодо власної заробітної плати. Він вказав, що одержав за рік нібито 345 116 гривень, тоді як згідно з відомостями держреєстру, його заробітна плата склала 428 715 гривень.

У його дружини є готівкові кошти — 100 тисяч євро та 200 тисяч доларів. Втім, вона пояснила, що це «подарунок», але ж самого дарувальника не назвала. Однак, відповідно до цивільного законодавства, цей «подарунок» повинен був оформлений нотаріально.

Тобто, це свідчить про те, що Морару вказав у декларації відомості, які не відповідають дійсності на суму 11 817 270 гривень з метою збільшення своїх активів. Проте, він не вказав відомості про рахунки у дружини в «Універсал банку».

Таким чином, за результатами перевірки Андрій Морару не задекларував активи на загальну суму 83 062 058, 68 гривень.

До правоохоронних органів направлено обґрунтований висновок за ст.366-2 КК України, тобто – ознаки недостовірних відомостей.

Нагадаємо, що минулого року Андрія Морару визнали невинуватим у хабарництві через порушення слідчих.

Раніше на  USIonline.com

Колекція брендових годинників та авто: НАЗК перевірив заступника голови Одеської обласної ради Урбанського

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.