«У Польщі немає книг про Одесу, хоча я це вже трохи змінив» – польський письменник провів екскурсію від кінцевої «очеретового» трамваю (фото) «фото»

«У Польщі немає книг про Одесу, хоча я це вже трохи змінив» – польський письменник провів екскурсію від кінцевої «очеретового» трамваю (фото)

Друг нашого міста, краків'янин Борис Тинка провів свою першу екскурсію від кінцевої зупинки трамвая №20 для одеситів. Раніше він водив такі екскурсії лише для співвітчизників-поляків.

Як це було, побачив кореспондент Української Служби Інформації.

Письменник, а також історик та краєзнавець Борис Тинка провів учасників екскурсії від кінцевої зупинки 20-го трамваю – біля Пересипського мосту. Він розповідав про те, як будувалась ця трамвайна лінія, почав працювати маршрут. Екскурсія розпочалася ще під час поїздки трамваєм – Борис показав кілька бельгійських зупинок. У трамваї екскурсанти познайомилися з колоритним водієм транспорту – він відповідав на запитання та навіть сфотографувався з учасниками під час зупинки.

Під час власно екскурсії її учасники побачили Усатівський курган на діючому цвинтарі, Козацький (Сотниківський старий) цвинтар, де Борис вів свою розповідь про історію цього місця.

Екскурсантам дозволили увійти мешканці будинку, з якого є вихід до катакомбів – його оглянули. З іншого будинку є вихід на підземне озеро – його теж вдалось побачити.

Борис приїхав до Одеси у 2008 році, і йому тут одразу дуже сподобалося. Він одразу почав вивчати мову, тоді – російську, робив багато знімків, спілкувався з істориками та простими одеситами.

Багато всього цікавого про Одесу я дізнався від Дмитра Жданова (відомий одеський краєзнавець, вчитель, – ред.), зі статей та зі спілкування з Олександром Бабичем (краєзнавець, історик, волонтер, – ред.) Тарасом Гончаруком (доктор історичних наук, професор кафедри історії України Одеського університету імені І. І. Мечникова, – ред.) та з Сергієм Гуцалюком (історик, нині начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП, військовослужбовець ЗСУ, – ред.). Вони мені розповіли багато того, чого навіть немає в книгах про Усатове, Нерубайське, Слобідку, Пересип – щодо теми сьогоднішньої екскурсії. Хоча книги про ці місця є. Наразі це дуже цікаво багатьом, і це важливо – тому що ми змушені боротися з російським міфом про заснування Одеси. Хоча місто заснували задовго до Катерини ІІ, – наголосив Борис Тинка.

Через деякий час він накопив стільки знань про місто, що написав та видав путівник по Одесі, який видав польською та українською.

Коли я написав ту книгу, то став Почесним амбасадором Одеси в Польщі. У Польщі немає книг про Одесу, хоч я це вже трохи змінив (сміється, – ред.). Тому що я вже написав п’ять книг про Одесу. А зараз написав про 2 травня 2014 року важливу книгу, – повідомив дослідник.

Книга з промовистою назвою «Одеса 2 травня 2014 року. Кривавий слід російської весни» вже видана в електронному вигляді польською мовою і автор дуже хоче зробити видання українською теж. Але про цю книгу УСІ згодом розповість більш детально.

Що стосується екскурсій, то як повідомив пан Борис, раніше він водив них тільки для співвітчизників. Але зараз прийняв рішення водити для усіх хто бажає – у ті дні, коли він повертається до Одеси з поїздок. Узнати, коли це буде, можна на його сторінці у Facebook.

Фото: Оксана Грицюта

Раніше на USIonline.com

Польський дослідник завершив книгу про події 2 травня 2014 року в Одесі: де почитати

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.