
У національному парку на Одещині три дні гасили потужну пожежу, яка спалахнула через місцеву мешканку (фото)
Місцева мешканка готувала шашлики, а після трапези викинула вугілля на територію національного парку «Тузлівські лимани». За словами співробітників парку, вогонь охопив значні площі, наслідки пожежі колосальні, адже загинуло багато видів унікальних тварин. Винуватицю знайдено, їй загрожує великий штраф та кримінальна відповідальність, якою передбачення позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співробітник національного парку Іван Русєв.
Він розповів, що вогонь швидко охопив значні площі, знищуючи все на своєму шляху.
Рятувальники, додав Русєв, прибули із запізненням, і в одній з машин не вистачало води, тоді як інша не поїхала в ліс, щоб уникнути пошкодження.
Пожежники їхали довго. У одній машині не було достатньо води, друга не поїхала в ліс, тому що вважали що пошкодять пожежну машину. В селі Лебедівка чомусь немає води в протипожежних резервуарах. Ще викликають додаткові пожежні машини. Їх вже п’ять, – розповів еколог.
Приборкати загоряння лісу допомагали ще пару місцевих мешканців. Ближче до ночі спільними зусиллями вогонь вдалося загасити. Наступного дня працівники парку продовжували боротьбу з залишками пожежі, використовуючи ранцеві прилади для гасіння. Проте до вечора ситуація залишалася складною. На третій день науковці парку проводили обстеження, щоб оцінити збитки, але водночас знову доводилося гасити тліючі коріння. На місці пожежі науковці виявили багато загиблих тварин та мешканців лісу.
Збитки для природи неймовірні, зараз їде процес розрахунків. Але тільки на перший погляд, можна сказати що для тварин був жах. Згоріли десятки кладок фазанів, краків’янок, дроздів та інш. Особливо багато згорівших мушлей – їх десятки тисяч, серед яких цепея австрійська, виноградний равлик – масові наземні молюски у нацпарку. Число їх у природних біотопах сягає десятки тисяч га. І вони всі загинули, – зауважив Русєв.
Науковець пояснив, що харчуються молюски детритом, «злизуючи» його з рослин, каміння та дотримується поверхні ґрунту. Дорослі равлики часто підійматися стовбурами дерев, чагарників, по стеблах трав’янистих рослин. Зі сходом сонця величезна маса равликів поступово ховається в підстилку, зариваючись до настання сутінків. Проте, за словами Русєва, сотні тисяч таких санітарів вже немає. Багато зруйнованих мурашників.
Еколог зазначив, що законом передбачено не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність, за підпал заповідної зони стягуються великі штрафи.
Раніше на USIonline.com —
Між Одесою та Кримом у морі йдуть бої за «вишки Бойко» у Чорному морі
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.