В Києві розкрили схему розкрадання спорядження для військових на 8 млн грн (фото) «фото»

В Києві розкрили схему розкрадання спорядження для військових на 8 млн грн (фото)

Організатори оборудки намагались нелегально реалізувати майже 2 тис. пластин для бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції.

Схему організували керівник мережі магазинів з продажу військового спорядження та директор столичної комерційної структури, повідомляє СБУ.

За даними слідства, у квітні 2022 року бізнесмени звернулися до однієї з військових частин Нацгвардії в Києві з проханням надати їх підприємству сертифікат кінцевого споживача. Таким чином вони хотіли завезти в Україну військову амуніцію як гуманітарну допомогу, тим самим оминути митні платежі, повідомляє Генпрокуратура.

Бізнесмени отримали сертифікат, ввезли із Польщі 1500 бронепластин та 300 балістичних шоломів. Однак замість безоплатної передачі військовим підозрювані виставили товари на продаж.

Правоохоронці провели 8 обшуків. У ході слідчих дій вилучено частину нереалізованої військової амуніції, чорнові записи та 120 тис. незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї. Ринкова вартість ввезеної військової амуніції становить близько 8 млн грн.