У Довженко-Центрі проводять обшуки: що відомо «фото»

У Довженко-Центрі проводять обшуки: що відомо

Команда установи впевнена, що відбувається рейдерське захоплення Довженко-Центру.

Про це повідомили на сторінці Довженко-Центру в Facebook.

У четвер, 10 листопада, у будівлі Довженку-Центру представники прокуратури, поліції та Служби безпеки України почали проводити обшуки.

Шукають документи, пов’язані з забудовником, – зазначили у Довженко-Центрі.

У ЗМІ з’явилась інформація, що формальний привід для обшуків – встановлення зв’язків колишнього директора Довженко-Центру Івана Козленка із забудовником. Пізніше СБУ повідомила, що одному із колишніх посадовців Центру готується повідомлення про підозру у зловживанні владою або службовим становищем.

У команді про рейдерське захоплення Центру заявили ще на початку листопада, коли Держкіно відсторонило Олену Гончарук з посади в. о. гендиректора Довженко-Центру. Замість неї призначали Юлію Каждан. Саме її колектив не допустив на робоче місце до приміщення Довженко-Центру, після чого Держкіно висловило свою позицію і закликало «дотримуватись норм законодавства».

Нагадаємо, у червні 2022 року найбільший кіноархів України, національний центр Олександра Довженко, перейшов у підпорядкування Держкіно. У серпні стало відомо про «реорганізацію» Центру, тоді колектив заявив про загрозу для збереження кіноархіву та існування інституції.

Культурна спільнота зібрала понад 25 тисяч підписів під петицією до уряду про скасування реорганізації, але реакції не було. Центр Довженка подав судовий позов до Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію.

Раніше на USIonline.com

Одесит передасть українським кіномитцям престижну американську премію (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.