У частині Одеської області запровадили карантин: у чому причина «фото»

У частині Одеської області запровадили карантин: у чому причина

Загрозу несе отруйний бур'ян Сорго алепське. Через нього може померти худоба, а також трава негативно впливає на родючість землі. Тому на територіях, де помітили небезпечну рослину, запровадили карантин.

Про це повідомляє Держпродспожслужба у Одеській області.

Наразі карантин у Одеській області запровадили на площі 841,4 га. Сорго алепське (або Джонсонова трава) – один з небезпечних багаторічних карантинних бур’янів, широко поширений у південних регіонах та степовій зоні України. Він віддає перевагу родючим ґрунтам, не витримує засолених, сухих і щільних ґрунтів. Засмічує польові та овочеві культури, сади, виноградники. Росте на луках, пасовищах, неораних землях, біля зрошувальних каналів. Його коренева система проникає в ґрунт на глибину до 80 см. Одна рослина утворює до 8 000 зернівок. Молоді пагони містять отруйні ціанисті сполуки, які можуть викликати отруєння та навіть загибель худоби. Має стійкість до хвороб і шкідників. Завдяки своїй великій надземній масі, а також потужній кореневій системі, сорго алепське здатний у польових умовах витіснити інші бур’яни, пригнічувати технічні та зернові культури, негативно впливати на ріст і розвиток багаторічних насаджень, що призводить до зниження кількості та якості врожаю.

Головний шлях розростання бур’яну – відростання з кореневищ, тому заходи боротьби враховують необхідність знищення і насіння, і кореневищ.

Також використовують хімічний метод обробки (відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»). Препарати діють краще за умови, коли висота стебла бур’яну 20-30 см, а листова поверхня велика.

Вперше було накладено карантин по даному бур’яну у 2003 році. Сталося це в одному з господарств Одеської області на площі 55 га. Під час обстежень у 2006 році було виявлено нові осередки сорго алепського на той час в Тарутинському та Арцизькому районах. Тоді площа зараження бур’яном склала 760 га.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі настав сезон кавунів та динь (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.