У Бородіно на Одещині обговорять збереження чи зміну назви селища «фото»

У Бородіно на Одещині обговорять збереження чи зміну назви селища

Спеціалістів з питань історії, педагогів, працівників культури та інших громадян просять надати проекти обґрунтування доцільності збереження поточної назви смт Бородіно або запропонувати нову назву населеного пункту - в термін до 1 серпня 2023 року.

Про це повідомляють у Бородінській селищній раді, передає Українська Служба Інформації.

Відповідно до ЗУ «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і декомунізації топонімії», рішення Національної поліції зі стандартів державної мови № 230 від 22.06.2023 р. рекомендовано обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву смт Бородіно, в установленому законодавством порядку, – зазначили у раді.

Тому авторам пропозицій щодо доцільності поточної назви смт Бородіно пропонують звертатися до Бородінської селищної ради.

Зазначимо, що назва Бородино відноситься до серії назв населених пунктів, які скопійовані з російських назв, пов’язаних з війною російської імперії з наполеонівською Францією 1812 року. Це російські міста та села Бородіно, Тарутине, Малий Ярославець. А також французькі – Арциз, Париж (останній перейменовано у 2001 у Веселий Кут).

Раніше на USIonline.com

Одесити обрали нові назви вулиць: завершилось онлайн-опитування з перейменування

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.