Тиждень імунізації: як в Одесі популяризують безплатну вакцинацію від вірусу папіломи людини (фото)
З 21 по 27 квітня Європейський регіон ВООЗ відзначає тиждень імунізації. В цей тиждень в Європі проводяться заходи, метою яких є інформування населення щодо вакцинації, як єдиного на наш час ефективного захисту людей та профілактики небезпечних хвороб. В Одесі також у рамках другої хвилі реалізації міської програми безоплатної вакцинації 25 квітня на базі 6-ї дитячої поліклініки було влаштовано «Містечко імунізації», де крім розваги дітей, основний акцент було зроблено на безплатний вакцинації від вірусу папіломи людини.
На заході побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Цього року Європейський тиждень імунізації збігається з 50-ю річницею впровадження ВООЗ «Розширеної програми імунізації», мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині в світі, не зважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус.
В Одесі до цього дня стартувала друга хвиля реалізації міської програми з безоплатної вакцинації дітей від вірусу папіломи людини та дитяча міська поліклініка №6 провела інформаційно-просвітницький захід «Містечко імунізації», метою якого стала актуалізація теми важливості щеплення не тільки дітей, а й дорослих.
До участі у події усіх охочих запросили представники Національного порталу з імунізації, ГС «Коаліція за вакцинацію», ГС «Батьки за вакцинацію», Червоний Хрест України, Одеський обласний центр контрою та профілактики хвороб, навчальний центр «SAR», громадська організація «Ротарі клуб Одеса» та лікарі інших міських медзакладів.
На заході фахівці пояснювали батькам важливість вакцинації саме дітей, щоб мінімізувати проблему у дорослому житті. А для дітей були організовані всілякі розваги — конкурси та руханки. В тому числі дітей вчили основам самодопомоги у критичних ситуаціях, які несподівано можуть статися під час війни.
Але все ж головний акцент було зроблено на профілактиці вірусу папіломи людини (ВПЛ).
ВПЛ — це інфекція, яка тривалий час протікає безсимптомно, і може мати важкі наслідки, включаючи й рак. Інфекція найбільш поширена у віці від 15 до 40 років і зачіпає однаково і жінок, і чоловіків, але жінки більш вразливі. Більшість людей інфікуються цим вірусом із початком статевого життя, тому вакцинація проводиться саме в дитячому віці. Це надалі убезпечить дівчаток від дії вірусу, який значно підвищує ризик розвитку раку шийки матки в жінок.
Ще з минулого року в Одесі працює цільова програма «Здоров’я», за якою з міського бюджету спрямовують кошти для проведення вакцинації дітей від вірусу папіломи людини.
У цьому році місто закупило вакцини від ВПЛ в достатньому обсязі та забезпечило ними всі дитячі поліклініки.
В цьому році з міського бюджету виділено майже 7 мільйонів гривень. Вакцина вже є. Ця вакцина коштує приблизно 4-5 тисяч гривень (за дозу, – ред.). А в нашому місті вакцинація проводиться за згодою батьків і за кошти міського бюджету в будь-якій дитячій поліклініці міста, – запевнив в.о. директора департаменту охорони здоров’я міськради Левон Нікогосян.
Медики вкотре наголошують на необхідності щеплення від різноманітних інфекцій. Саме тому і проводять такі акції.
Крім того, під час воєнного стану вакцинація стала питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців залежить, зокрема, й від рівня охоплення щепленнями в країні. Війна не скасовує розповсюдження небезпечних інфекцій, а навпаки – сприяє їхньому поширенню. Тому своєчасна вакцинопрофілактика запобігає спалахам інфекційних захворювань.
Йде війна, і ми це розуміємо. Не вистачає банального спілкування, як діточкам, так і дорослим. Тому ми проводимо такі акції, щоб приводили діточок і було спілкування між дітьми, – додав Левон Нікогосян.
Тож, завдяки цій акції батьки отримали важливу інформацію, а діти – корисні навички спілкування та самодопомоги.
Раніше на USIonline.com —
В Одесі вперше розпочали вакцинацію дітей проти вірусу папіломи
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.