«Ці 12 тисяч північнокорейських військових – лише початок», – Олександр Коваленко
Поки російська армія готує приблизно 11-12 тисяч солдатів із Північної Кореї для участі в бойових діях в Україні, Південна Корея розглядає можливість відряджання свого військового персоналу в Україну для спостереження за військовими КНДР.
Про це повідомляє видання Yonhap.
До того ж за даними видання, Сеул міркує над питанням прямої військової допомоги Києву. Джерело видання додало, що «заходи у відповідь» на військову співпрацю рф і КНДР вживатимуться «поступово».
Про те, де і як росія може використати північнокорейських військових в Україні і чим може допомогти нашій країні Південна Корея Українська Служба Інформації запитало у військово-політичного оглядача групи «Інформаційний спротив» Олександра Коваленка.
Кого саме направив Кім Чен Ин в рф і як окупанти використовуватимуть цей контингент в Україні?
У міру надходження минулого тижня інформації про північнокорейських військових, які вже перебувають на території росії, можна було відразу зробити висновок, що це представники піхотних підрозділів. Відразу хочу зазначити, що ми зараз верифікуємо, можливо, першу хвилю північнокорейських військових, за якою будуть додаткові. Тому ці 12 тисяч можуть бути лише початком. Але розгляньмо саме їхню можливу роль і вплив на поле бою.
По-перше, варто враховувати мовний бар’єр та проблеми комунікації і взаємодії, які виникнуть у підрозділів на полі бою. В умовах інтенсивних наступальних, штурмових дій постійна, безперервна комунікація відіграє найважливішу роль. У мене виникають серйозні сумніви, що північнокорейські підрозділи в цьому будуть зразково-показовими. По-друге, наразі ми не маємо інформації про комплектування цього контингенту технікою. Тож, на окремо взятій ділянці фронту він не забезпечить значних досягнень і навіть більше – може досить швидко «посипатися». Але можливі інші варіанти.
Цей армійський корпус може бути використаний для прикриття кордону росії та України у Брянській, Курській та Бєлгородській областях рф. Або цими «інтернаціоналістами» можуть посилити Курське або Бєлгородське угруповання, що на певний період вирішить проблему окупантів з нестачею людей на цих ділянках.
Другий варіант – це заміна російських підрозділів у глибокому тилу тимчасово окупованих територій України, що виконують функції утримання території та наглядово-репресивні. Тим часом російські підрозділи, що вивільняться, будуть перекинуті на лінію бойового зіткнення.
Третя і найчастіша, яка спадає на думку, версія – це, звичайно, безпосередня участь північнокорейців у бойових діях по лінії бойового зіткнення як штурмових підрозділів. Поява такої кількості особового складу на окремому напрямку може стати серйозним посиленням наступальних здібностей РОВ.
Так чи інакше, одномоментне збільшення російських окупаційних військ на 12 тисяч – це саме те, про що я говорю вже досить давно: у 2025 році РОВ воюватиме переважно людським ресурсом у гіпертрофовано великій кількості. Це і наштовхує на думку, що нинішній трансфер із 12 тисяч може бути не останнім. І СОУ слід до цього готуватися.
Як може змінитися підтримка Південної Кореї України після інформації про 11-12К північнокорейських військових в рф? Чи йдеться про зброю і якщо так, то чим саме Південна Корея може підтримати наші Сили оборони?
Ми вже бачимо інформацію про те, що Південна Корея може відправити в Україну військових радників, які допоможуть у допитах взятих у полон північнокорейських військових або надаватимуть послуги перекладу. І це дійсно логічний і корисний варіант підтримки. КНДР – це «закрита книга» для України. Тому будь-яка допомога, від перекладу під час допиту північнокорейських військовополонених до обміну розвідданими між спецслужбами Південної Кореї і України, буде доречною і на часі. Але, гадаю, що Північна Корея не обмежиться допомогою у вигляді відправки в Україну воєнних радників.
Я думаю, що підтримка з боку Південної Кореї може змінитися в бік розширення військово-технічного співробітництва. Ця країна має широку номенклатуру озброєння, яка б нас зацікавила. В тому числі навіть радянсько-російські зразки, які відрізняються від штатної комплектації південно-корейських військ. В першу чергу йдеться про танки Т-80У в кількості танкового полку, а також батальйонні комплекти БМП-3 та БТ-3Ф. І нам було б корисно отримати саме цю техніку. Особливо, якщо враховувати, що танковий полк з Т-80У виглядає дещо гумористично на на фоні К2 або К1 як ОБТ так і ББМ Південної Кореї.
Ця країна має і інші засоби ще радянсько-російського періоду. Але, якщо не говорити тільки про цю номенклатуру, від якої Південна Корея могла б відмовитися на користь України, то треба розуміти, що саме Південна Корея є одним з більших виробників боєприпасів 155 калібру. А це саме те, що нам потрібно.
Взагалі Південна Корея – це високотехнічний та високотехнологічний центр свого регіону з виробництва зброї калібрів зразків НАТО. І це не лише калібри 155-го міліметру, а й танки, бойові броньовані машини власного виробництва, самохідні артилерійські установки, оперативно-тактичні ракетні комплекси та навіть засоби протиповітряної оборони.
Цілком можливо, що співробітництво саме в цих напрямках найближчим часом буде поглиблюватись між Україною та Південною Кореєю з урахуванням того, що Північна Корея настільки активно починає допомагати рф і вже не тільки боєприпасами, а ще й людським ресурсом.
Але будь-яка підтримка саме людським ресурсом з боку Південної Кореї, на мою думку, виключена.
Матеріал підготувала Наталія Костенко.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.