«Це краса рідної землі»: у центрі Одеси святкували Всесвітній день вишиванки (фото, відео)

У Міському саду для одеситів та гостей міста організували святкову програму.

На події побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

У четвер, 18 травня, у Міському саду в центрі Одеси пройшли святкові заходи на честь Всесвітнього дня вишиванки.

Програма під назвою «Місто щасливих родин» передбачала дефіле матусь із дітьми у вишиванках, модельний показ дизайнерського вбрання від Одеського професійного ліцею технологій та дизайну.

Для нас вишиванка — це краса рідної землі. Щоб вишити вишиванку, потрібен не тілький творчий підхід, потрібна велика любов, велике бажання і велика праця. У селянок не так багато було вільного часу, але вони знаходили його. Для мене вишиванка — це частина моєї родини, моєї країни, це те, що продовжить Україну у багатьох поколіннях на століття вперед, — розповідає вчителька одеського ліцею №4 Галина Пантелюк.

Цікаво і те, що про вишиванку Галини написала директор одеського департаменту освіти Олена Буйневич на своїй сторінці у Facebook.

Ця шляхетна красуня — вчителька четвертого ліцею на Болгарській, Пантелюк Галина Петрівна. Її вбрання — робота її ж бабусі, буковинської майстрині Галини Козак. Пані Галину можна побачити на фото ще радянського видання, але кольори, як бачимо, з часом не потускніли, — розповіла Олена Буйневич.

У Міському саду також можна було подивитись виступи дитячих творчих колективів.
Зазначимо, на святі представили виставку виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Територія незламності», а одеські артисти виступили з концертною програмою в рамках акцій «Підтримай своїх» та «Із піснею до Перемоги».