«Це дуже важкий ручний труд»: співробітники Одеського селекційного інституту жаліються на кількамісячну заборгованість «фото»

«Це дуже важкий ручний труд»: співробітники Одеського селекційного інституту жаліються на кількамісячну заборгованість

Колектив філії Селекційно-генетичного інституту у селі Дачне з квітня не одержує зарплату. У палкий літній сезон співробітники вручну дбають про збіжжя на дослідницьких полях державної установи, але вже четвертий місяць поспіль полишаються без грошового забезпечення.

Про проблемну ситуацію кореспонденту Української Служби Інформації розповіли працівники цієї філії.  

Як стверджують представники колективу, востаннє вони одержали аванс у квітні 2025 року у сумі 3 040 гривень. Тож наразі заборгованість охоплює майже 4 місяці.     

Колектив підрозділу налічує приблизно 100 осіб, розповіли працівники. Переважно це люди робітничих професій: трактористи, сторожи, лаборанти, агрономи. Є у філії й своя бухгалтерія. 

Восени та навесні робочі вручну сіють різні культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, сочевицю, горох, люцерну тощо. Протягом року посіви, зокрема, пшениці, сапають, проводять сортопрополку, вимірюють висоту сходів, жнуть збіжжя серпами у снопи, які згодом з поля перевозять на територію інституту у селі Дачне. Вже там снопи обмелюють технікою та оброблене зерно збирають у пакети та мішечки, які зберігаються у лабораторії. 

Це дуже важкий, ручний труд, за який ми, на жаль, не отримуємо заробітну плату. У принципі, в жнива ми працюємо безкоштовно, – кажуть польові трударі.

Примітно, що саме ті співробітники, хто працює на полі, одержують мінімальну зарплату, та й ту зі значними затримками.  

У робочих борг за підприємством на зараз 18-19 тисяч грн на одну особу. Зарплата при цьому становить 6360 гривень на місяць. У трактористів, агрономів та лаборантів інші суми виплат, але заборгованість є у всіх, – зазначила одна з працівниць Селекційно-генетичного інституту. 

Затримки виплати зарплати розпочалися з весни 2022 року. По два-три місяці співробітникам утримували надходження зароблених коштів.

Колектив звертався до керівництва інституту з офіційним листом та мав невдалі зустрічі з їхніми представниками. 

Щодо невиплат зарплат та деякого спецрахунка ми зверталися до керівництва. Писали колективного листа на ім’я директора Соколова В’ячеслава Михайловича. Це було ще у першій половині серпня 2024 року. Заказний лист надійшов туди й був зареєстрований під номером 624. Підпис поставив юрист. Рік пройшов – відповіді ми так й не отримали, – уточнила деталі комунікації з дирекцією інституту співбесідниця агенції.  

Редакція УСІ звернулася з офіційним запитом до Селекційно-генетичного інституту із низкою питань про суму заборгованості та кількість працівників, які недоотримали зарплату, про причини та шляхи розв’язання цієї проблеми, а також щодо «спецрахунка», на який нібито мають надходити виплати працівникам філії у селі Дачне.  

На момент публікації відповіді на запит наша агенція так фізично й не отримала. Менше з тим, редакція УСІ все ще очікує на одержання результату тривалої та непростої комунікації з представниками керівництва Селекційно-генетичного інституту та зобов’язується оприлюднити їхню відповідь. 

Зважаючи на те, що Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення підпорядковується Національній Академії Аграрних наук України, наше видання залишає за собою право звернутися з аналогічним запитом до цієї державної наукової організації. 

Оновлення:

Поки матеріал готувався до випуску, співробітникам філії у селі Дачне нарахували частину зарплати за квітень – 3040 гривень (на календарі – кінець липня).    

Раніше на  USIonline.com

На Одещині держпідприємство продавало зерно приватній фірмі за заниженою ціною

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.