Терміново робота: який підробіток зараз найпопулярніший в Україні
Війна змусила багатьох українців шукати можливості додаткового заробітку. За даними НБУ, зарплати в Україні після 24 лютого скоротилися на 25-50%. Тож на ринку праці виріс попит як на повну зайнятість, так і на підробіток. Тим паче й самі роботодавці готові брати на тимчасову зайнятість, щоб виконати термінові задачі.
Як повідомляє Українська Служба Інформації, в OLX Робота проаналізували, які варіанти додаткового заробітку та вакансій без досвіду пропонували в липні для українців.
Яких вакансій для підробітку на ринку найбільше
В основному роботодавці пропонували підробіток у сфері робітничих вакансій. Це була як тимчасова, сезонна робота, так і часткова зайнятість. Найбільше варіантів заробити додаткові кошти було в будівельній сфері для різноробочих. Вони могли отримувати від 700 до 1 550 грн за послугу або за зміну. Також немало пропозицій на часткову зайнятість було у транспортній галузі, зокрема, для водіїв. За місяць на такій роботі можна було отримати від 17,8 тис. грн до 25 тис. грн в залежності від типу зайнятості. Багато пропозицій у сфері клінінгу. Так, прибиральниці в середньому могли отримувати від 1,5 тис. грн на підробітку до 9 тис. грн на тимчасовій роботі.
При цьому, були й можливості неповної зайнятості для неробітничих спеціальностей. Зокрема, на OLX Робота в липні розмістили багато варіантів для репетиторів, яким пропонували 175-215 грн за годину роботи. Менеджери з продажу щомісяця за умов часткової зайнятості могли отримувати до 11 тис. грн.
Топ-10 вакансій для підробітку, сезоної чи тимчасової роботи в Україні, липень 2022 року
Робота для тих, хто не має досвіду
Найчастіше на олх у липні на роботу без досвіду запрошували у сферах торгівлі, будівництва, транспортних перевезень (за умови наявності водійського посвідчення) та в кол-центрах.
Найбільшу зарплату — 25-27 тис. грн — платили водіям та операторам кол-центрів.
ТОП 10 вакансій для пошукачів без досвіду роботи, липень 2022 року
Як знайти підробіток?
- Оцініть конкуренцію на бажані вакансії. Наприклад, претендентів на роботу менеджерами з продажів, продавцями чи різноробочими в середньому 14-15 осіб на місце. Водночас є сфери і з нижчою конкуренцією, де вищий шанс отримати місце. Наприклад, на одну вакансію таксиста, менеджера по роботі з клієнтами або агронома на OLX в середньому відгукується двоє пошукачів.
- Дайте роботодавцю розгорнуту інформацію про свої вміння. Це підвищить шанс на успішне працевлаштування, адже роботодавцю точно буде цікаво дізнатися більше про вашу кваліфікацію, освіту та інші навички. Для цього на олх є Профіль кандидата (простими словами, шаблон резюме), в якому пошукач вказує основні дані про себе. Під час відгуку на вакансію ці дані автоматично відображаються роботодавцю, і ніхто крім нього не має доступу до вашої персональної інформації.
- Дотримуйтеся правил безпечного пошуку роботи. Одне з основних — не погоджуватися на неофіційне працевлаштування, навіть якщо йдеться про підробіток чи роботу без досвіду. Також ви не повинні оплачувати з власної кишені стажування, навчальні курси від працедавця, інструменти, обладнання чи одяг для майбутнього місця. Цим має забезпечити роботодавець. Крім того, шахраї можуть виманювати кошти у пошукачів нібито за бронювання місця на вакансію. Добросовісні роботодавці самі зацікавлені найняти хорошого працівника і ніколи не братимуть за це плату. Також до моменту оформлення не надавайте нікому особисті документи.
Раніше на USIonline.com —
Найближчим часом стане відомо, хто отримає перші 500 грантів за програмою «єРобота»
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.