Таємниці одеської Аркадії: краєзнавець розповів про коштовну реконструкцію курорту під час Голодомору та відкрив виставку (фото) «фото»

Таємниці одеської Аркадії: краєзнавець розповів про коштовну реконструкцію курорту під час Голодомору та відкрив виставку (фото)

В Одеській національній науковій бібліотеці відбулась зустріч з видатним педагогом, краєзнавцем та автором численних праць з історії Одеси Дмитром Ждановим. Подія була присвячена одному з найвідоміших курортів Чорноморського узбережжя — Аркадії, її історії та міфам.

На заході побувала кореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Аркадія — мальовничий куточок міста, який давно став невіддільною частиною одеського міфу, з власними легендами та таємницями. Протягом зустрічі Дмитро Жданов розповів про те, як цей район отримав свою назву, кому належали дачі на березі Малого фонтану, як тут з’явився перший трамвай та як Аркадія перетворилася на знаменитий курорт.

Цікавою частиною заходу стало відкриття виставки “Аркадія на старовинних листівках”. Відвідувачі мали змогу побачити раритетні поштові листівки з приватної колекції Дмитра Жданова та книжкові видання з фонду Одеської національної наукової бібліотеки, що дозволило глибше зануритися в історію цього унікального місця.

Серед іншого Дмитро Жданов розповів, ілюструючи світлинами, про те, що у 1932 – 1933 роках в Аркадії проводилася дуже дорога реконструкція, у результаті якої курортний куточок став містом масового відпочинку і отримав вигляд, який багато хто з одеситів ще пам’ятає. Усе б нічого, але варто згадати, що саме у ті роки в Україні, і в селах Одеській області зокрема, відбувався страшний голод. Тобто йдеться про різкий контраст – коштовна реконструкція курорту на тлі Голодомору.

Крім того, історик навів цікавий факт про те, що ще за часів російської імперії відпочинок в Аркадії коштував за той самий проміжок часу дорожче ніж на відомих курортах Європи.

Зустріч у науковій бібліотеці стала чудовою нагодою для всіх охочих дізнатися більше про історію легендарної Аркадії, її розвиток та значення для Одеси. Ті хто не встиг на зустріч, можуть прийти на виставку «Аркадія на старовинних листівках», або долучитись до наступних зустрічей та виставок, присвячених багатій історії нашого міста.