Ситуація з водою: Одещина під найбільшою небезпекою (фото, відео)
В існуючому середовищі існують умови для розмноження холероподібних вібріонів, у т.ч. і холери. Опріснення та висока температура лише збільшують вірогідність розмноження бактерій.
Про це йшла мова 20 квітня під час брифінгу представників ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.
Більш детально про це дивіться на нашому каналі Youtube.
30% проб води не відповідають нормам
У МОЗ повідомляють, що Одещина нині під найбільшою небезпекою – зафіксовані найбільш суттєві та постійні перевищення санітарно-хімічних, мікробіологічних і токсикологічних показників.
Гігієнічним нормам не відповідають щонайменше 30% проб води, відібраних з поверхневих водойм.
Вздовж річкового русла в зоні підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС та вздовж морського узбережжя сформовано близько 40 точок моніторингу води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях.
Серед небезпечних – сальмонели, ротавірус, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка.
Купатися небезпечно
У прісних водоймах збудники знайшли у Білгород-Дністровському районі (озеро Сасик, міський пляж, Затока), Роздільнянському районі (Кучурганське водосховище),
Ізмаїльському районі (Вілково).
У морській воді виділялося 18 вібріонів: Затока, Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський район.
Їх циркуляція свідчить про те, що в існуючому середовищі існують умови для розмноження холероподібних вібріонів, у т.ч. і холери. Ні в попередні роки, ні в цьому році збудника холери з навколишнього середовища в Одеському регіоні виявлено не було, – розповів Сергій Дементєв заступник гендиректора ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Сергій Дементєв
Такий моніторинг проводиться і серед хворих із ШКТ. За минулий тиждень було обстежено 168 таких хворих. В жодному випадку позитивного результату не було.
Спеціалісти згадують, що 6,7,8 червня показники морської води відповідали нормам. Перша «позитивна» знахідка була 9 червня у Сичавці.
І до цього часу спеціалісти отримують позитивні результати на мікробіологію – іноді перевищує нормальні показники 5 разів, іноді – в 50 (лактозопозитивні бактерії).
Це свідчить про фекальне забруднення морської води. Через це не можна купатися та ловити рибу.
Питна вода відповідає нормам – ситуація під контролем
Джерела водопостачання для Одеси та області не пов’язані з морською водою та екологічною катастрофою, яка сталася на Каховській ГЕС.
З 6 червня було проведено близько 600 досліджень питної води на мікробіологічні показники – невідповідність виявили у 2% проб. Близько 400 досліджень було проведено на санітарно-хімічні показники – невідповідність у 9% проб.
Вода у бюветах також контролюється – порушень не виявлено.
ТОВ «Інфоксводоканал» щоденно проводить дослідження по всім показникам та впроваджує новітні методи обеззаражування питної води.
Небезпека у колодязях
Занепокоєння викликає можливість попадання забруднюючих речовин в колодязі, які розміщені в радіусі до кілометра від урізу морської води. У цій зоні проводяться дослідження. Тому людям поки рекомендується вживати бутильовану воду.