Сучасні виклики та проблеми жінок: в Одесі пройшла міжнародна конференція з гендерної безпеки (фото, аудіо) «фото»

Сучасні виклики та проблеми жінок: в Одесі пройшла міжнародна конференція з гендерної безпеки (фото, аудіо)

Конференція стала платформою для обміну досвідом та розробки конструктивних рішень у сфері захисту жінок від насильства та створення сприятливих умов для розвитку під час війни.   

На заході побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Конфлікти в сім’ї, домашнє насильство та гендерна нерівність – жінки, які стикаються з цими викликами, залишаються вразливими. Багато хто, кажуть організатори конференції, опиняється у складних життєвих ситуаціях – у таких обставинах важливо не залишати їх на самоті. Тому головна мета міжнародної конференції, яка проходить в Одесі, – «Жінки. Мир. Безпека: сучасні правові виклики, актуальні проблеми та рішення» – побудувати більш сприятливі та безпечні умови у суспільстві.

Ці ініціативи дуже важливі, адже чим більше ми говоримо про цю тему, тим більше ми розуміємо виклики, які перед собою ставить суспільство і які треба вирішувати. Обговорювати й напрацьовувати заходи щодо усунення проблем, – зазначила голова громадського руху «Віра. Надія. Любов» і координаторка коаліції «13/25» Тетяна Семікоп.

Тетяна Семікоп

На заході виступили міжнародні та місцеві експерти, юристи, соціологи, громадські активістки та заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, а також представники УВКБ ООН та курсантки ВМС ВСУ.

Ключовими темами конференції стали питання  правових викликів для жінок, дітей і людей похилого віку. Учасниці обговорити необхідність збільшення ролі та участі жінок в переговорних процесах із встановлення миру, у діях з підтримки миру та миробудуванні, відновленні України. Важливо, додають спікерки, щоб у кожного, хто опинився у складній ситуації та має поганий зв’язок через війну, була можливість звернутися по допомогу і вони знали хто може її надати.

Це родини ветеранів, ветерани, жінки. Ми будемо проговорювати й психологічні аспекти. Ми розуміємо, що нам потрібно підтримувати наших людей. Ми торкнулися теми жінок за кордоном із дітьми, адже там також є багато питань і проблем, які перед ними постають. Є питання для повернення їх в Україну та створення нормальних умов для їх проживання, – розповіла Тетяна Семікоп.

Ще один запит – економічна безпека жінок. Експертки обговорили, які умови необхідні для відновлення бізнесу або створення власного підприємства в умовах війни.

Крім того, на заході визначили основне коло питань, пов’язаних з психологічною підтримкою військових.

Наразі юридичні й психологічні послуги доступні для наших захисників і захисниць. Важливо захищати їх права та інтереси. На меті ми маємо юридичні консультації, супровід кримінальних, цивільних, сімейних та адміністративних справ прав і свобод наших захисників. На своїй меті ми маємо просвітництво та едукацію жінок з метою рівня обізнаності прав, свобод, превенції домашнього насильства, гендерного зумовленого насильства, сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, –  наголосила керівниця Центру правової допомоги ACCREDO Жанна Мішкевич.

Жанна Мішкевич

Я є радницею командувача ВМС України з гендерних питань – це нова посада, але на неї покладені великі сподівання. Тому що все починається з виявлення проблем. От саме моя задача – виявляти проблеми, з якими стикаються дівчата військовослужбовиці, які повернулися з полону, які мають поранення або будь-які проблеми. Ми виявляємо проблему і шукаємо шляхи її вирішення. Причому шляхи мають бути найкоротші, – пояснила Яна Титаренко.

Яна Титаренко

Залучивши до обговорення та співпраці різних експертів та фахівців, учасниці змогли обмінятися досвідом та знайти шляхи вирішення важливих проблем.

Раніше на USIonline.com

В Україні жінки стали частіше відкривати свій бізнес: Одеса – у лідерах

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.