
Студенти педуніверситету завершили розкопки фортеці Римської імперії у Ренійській громаді (фото)
Римські монети двох імператорів, уламок булави пізнього бронзового віку та два поховання віднайшли студенти-археологи у селі Орлівка в Ізмаїльському районі. У рамках практики юнаки протягом 4 тижнів проводили розкопи на околицях Кам'яної гори, де функціонувала прикордонна фортеця Римської імперії.
Про наукові пошуки повідомив Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського.
Цього разу розкопки велися на південному заході городища. Саме ця височина контролювала найвужчу частину Дунаю, де з давніх часів існувала стратегічно важлива переправа.
Дослідження Кам’яної гори почалися ще у 1960-ті роки. Тут були виявлені залишки римської фортеці, яка входила до системи прикордонної оборони Римської імперії. Сьогодні ж основна увага науковців зосереджена на території передмістя, де археологи знаходять залишки давніх споруд та численні артефакти: римські печі, ями, побутові речі, прикраси, монети, кераміку – докази торговельних і культурних контактів місцевого населення з містами Середземномор’я та степовими районами Північного Причорномор’я. Особливо цінними є поховання, які допомагають відтворити побут і вірування людей минулого, відзначили в університеті.
Серед найцікавіших знахідок цієї експедиції:
▪️римські монети імператорів Антоніна Пія та Констанція ІІ,
▪️римські фібули (застібки) так званого воїнського типу,
▪️червонолаковий керамічний світильник,
▪️уламок кам’яної булави пізнього бронзового віку,
▪️два поховання, одне з яких, ймовірно, черняхівської культури,
▪️велика кількість кераміки різних періодів.
Студенти активно документували свою роботу у TikTok, ділячись враженнями та роздумами про побачене й пережите, – йдеться у дописі педуніверситету.
Чотиритижнева археологічна практика студентів історико-філологічного факультету проходила під керівництвом доктора історичних наук Ігоря Бруяка та асистента Владислава Водька. Підтримку в організації розкопів надавали прикордонна служба в Одеській області та командири прикордонних загонів, зазначили в університеті.
Зазначимо, експедиція проводилася вперше за часів повномасштабної війни та ковіду.
Раніше на USIonline.com —
Замок Хаджибей. На Приморському бульварі поновили археологічний пошук (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.