Стояв смог, все падало, ми молились: одеситка про землетрус у Туреччині «фото»

Стояв смог, все падало, ми молились: одеситка про землетрус у Туреччині

Пережила землетрус у турецькому місті Хатай одеситка Олена Павлова. Разом з чоловіком вона евакуювалася на його батьківщину після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Наразі вже відомо про більше 29 тисяч загиблих у Туреччині та Сірії.

Одеситка розповіла, як їм вдалося врятуватися під час ЧП.

Коли почалось повномасштабне вторгнення росії в Україну родина Олени Павлової мешкала в Одесі. Через війну вони вирішили поїхати у Туреччину, адже це батьківщина ії чоловіка. Тоді частину шляху до кордону з Молдовою довелося подолати пішки.

6 лютого її розбудив переляканий чоловік. Місто Хатай – стало епіцентром страшного землетрусу.

О 4 ранку мій чоловік розбудив мене з панічними криками та наляканими очима. За декілька секунд я зрозуміла, що відбувається. На місці, де стояла тумба вже не було нічого. Чоловік накрив мене з головою, щоб врятувати від падаючої стелі. Меблі в кімнаті почало трясти все сильніше та сильніше, летіло скло, в кімнаті стояв смог диму та пилі, дихати стало важко, люстра вже лежала у нас в ногах. Різко підірвавшись, ми стрімголов понеслись до виходу з кімнати, взявши з собою лише рюкзак, в якому були наші документи. Стеля почала сипатись,– розповіла Олена.

Не меньш страшна картина їх чекала і на вулиці.

Ми чули крики людей, ми чули, як вони молились, ми чули, як діти вмовляли своїх батьків піти з ними… Ми бігли по склу, намагаючись сильно не вдихати повітря, яким вже неможливо було дихати. Ми бігли по поверхах в низ, а за нашими спинами сипалось все. Машини на дорогах літали з шаленою швидкістю, на багатьох з них вже лежали уламки будинків. Було багато крові. Мій чоловік завмер посеред дороги, як в страшному кіно, але мені вдалося його посунути з місця. Коли землетрус трохи вщух, ми почали допомагати людям дістатись з-під завалів. З великої родини мого чоловіка врятувались не всі. Люди, які допомогли мені адаптуватись в новій країні та прийняли, як свою доньку, лишились під завалами,- розповіла одеситка.

Наразі люди живуть просто неба. В них нічого не залишилося, є дефіцит у їжі та питної воді, але є заборона на виїзд і в’їзд в місто.

За останніми даними, кількість загиблих у Туреччині та Сирії внаслідок землетрусів зросла до 29 117 людей. В ООН не виключають, що ця цифра може подвоїтися поки вдасться розібрати усі завали. Більше 80 тисяч людей отримали травми.

Раніше на  USIonline.com

Землетрус у Туреччині і Сирії: серед постраждалих можуть бути українці (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.